Wizyta w ośrodku dla osób z autyzmem w Helsignor

Dziś księżna przybyła do miasteczka Helsignor, aby odbyć kolejne królewskie wyjście związane z jej patronatem nad organizacjami wspierającymi dzieci, które mają autyzm. Tego dnia Jej Królewska Wysokość złożyła wizytę w jednym ze specjalnych ośrodków przeznaczonych dla młodego pokolenia.


Księżna przybyła na miejsce w godzinach popołudniowych. Została powitana przez chłopca, który wręczył jej bukiet kwiatów. Następnie udała się na spotkanie z niektórymi osobami, które należą do tego ośrodka.


The Danish Autism Association w tym roku postanowiło dofinansować wakacje rodzin osób zmagających się z autyzmem. Duńskie Stowarzyszenie na rzecz Autyzmu uzyskało poparcie od Funduszu Urlopowego Rynku Pracy, w wyniku czego 80 rodzin mogło cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem w jednym z ośrodków w Helsignor.


Pomimo padającego deszczu, księżna jak i dzieci dobrze się bawili w zabawach zorganizowanych na dany dzień. Razem z dziećmi szukała skarbów schowanych w różnych zakamarkach lasu, a następnie zjedli lody włoskie, które przygotowała sama księżna!Księżna od wielu lat angażuje się w akcje dotyczące autyzmu u najmłodszych. W ciągu całego roku stara się uczestniczyć w konferencjach jak i innych wydarzeniach związanych z tym tematem organizowanych przez Duńskie Stowarzyszenie na rzecz autyzmu.


Co do ubioru księżnej - Marie zdecydowała się na czarną kurtkę od Vero Moda oraz buty od Burberry. Reszta stroju na razie nie została zidentyfikowana.


Jutro w Kopenhadze ma odbyć się coroczne letnie Grand Prix z obowiązkowym udziałem księcia Joachima. Możliwe, że na to wydarzenie zabierze ze sobą żonę i dzieci. Już nie mogę się doczekać jutrzejszego dnia!


Zdjęcia: kongehuset.dk

3 komentarze:

 1. Ojej,w Danii chyba zepsuła się pogoda: )
  Marie tak uroczo wygląda z dziećmi. Podchodzi do nich bardzo naturalnie, swobodnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, pogoda nie dopisała, ale humor księżnej jak najbardziej :)

   Usuń
 2. Marie ma nowe interview dla Samvirke. Istnieje również nowe zdjęcie. Pozdrawiam, Irina

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger