O mnie

[OSTATNIA AKTUALIZACJA: 01.04.2021]

Witam serdecznie na blogu poświęconym księżnej Marie! A szczególnie witam Ciebie w zakładce ,,O mnie''! Na tej stronie dowiesz się kim jestem i dlaczego zdecydowałam się prowadzić bloga o jednej z najmniej znanych księżnych w Europie.

Nazywam się Julia, mam 20 lat. Obecnie jestem studentką, ale w wolnej chwili uwielbiam czytać różne artykuły i książki o europejskich rodzinach królewskich. Stąd narodziło się moje zamiłowanie do prowadzenia bloga. Moja przygoda z blogowaniem rozpoczęła się prawie dekadę temu (!). Mój pierwszy blog był poświęcony tematyce księżnej Kate, lecz ze względu na mój dosyć młody wiek, musiałam skorzystać z pomocy osoby nieco starszej ode mnie. Z czasem bloga zaczęłam prowadzić sama aż do 2015 roku, kiedy zaproponowano mi współpracę w tworzeniu bloga The Cambridge Family.

Współautorką bloga The Cambridge Family byłam przez trzy lata. Niestety z powodów osobistych jak i (wtedy) szkolnych, musiałam zrezygnować z jego prowadzenia. Tym razem - po 3 latach nieobecności - znów powróciłam do swojej blogowej sfery i mam nadzieję, że zostanę w niej na długo! Na chwilę obecną będę prowadzić tylko bloga o rodzinie z Cambridge, lecz nie wykluczam powrotu do bloga o księżnej Marie. Ale wszystko w swoim czasie! Tymczasem zapraszam Was na miniwywiad, którego miałam okazje udzielić dobre kilka lat temu (niektóre odpowiedzi zostały bardziej doprecyzowane):

Co Cię skłoniło do prowadzenia bloga?

Przede wszystkim to, że do tej pory nie było żadnego bloga poświęconego duńskiej księżnej Marie. Byłam tym nieco zaskoczona, ponieważ (mimo tego, że Marie nie jest dosyć popularna w rodzinie królewskiej) księżna ma wielki potencjał np. czynnie bierze udział w różnych misjach organizowanych przez organizacje charytatywne, którym patronuje (m.in. podróż do Birmy, Ugandy). Uważam, że warto zwrócić uwagę na działalność księżnej Marie, bo w pewnym sensie pokazuje, że można być zarówno członkinią dobrze znanej rodziny królewskiej w Europie, jak i zwykłym szarym człowiekiem wiodącym spokojne życie ze swoją rodziną we Francji.

Co Twoi bliscy sądzą o Twojej królewskiej pasji?

Moi bliscy szanują i wspierają moje zamiłowanie do rodzin królewskich. Do dziś razem piszemy listy do różnych rodzin monarszych, a potem niecierpliwie czekamy na odpowiedź. Robimy to co roku, więc kto wie - może to będzie nowa, rodzinna tradycja ;).

Jakie są Twoje ulubione tiary?

Uwielbiam wszystko co jest skromne i delikatne dlatego najbardziej spodobała mi się Diamond Floral Tiara należąca do księżnej Marie. Na drugim miejscu postawiłabym tiarę, którą miała na sobie księżniczka Madeleine podczas ślubu czyli Modern Fridge Tiara. 

Która z księżnych/ księżniczek/ królowych ma wg. Ciebie najlepszy styl, a która najgorszy? Styl której z nich jest najbliższy twojemu?

Moim zdaniem najlepszy styl ma księżna Mary oraz księżna Kate. Co do przeciwieństwa - nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż uważam, że nikt nie ma najgorszego stylu. Obecnie nie definiuję się z żadnym stylem ubioru, które stosują księżne.

5. Jaka jest twoim zdaniem najpiękniejsza i najbrzydsza królewska suknia ślubna?

Ja mam dwie ulubione królewskie suknie ślubne - księżniczki Madeleine i księżnej Kate. Tak jak w odpowiedzi wyżej - nie odpowiem na pytanie o najbrzydszej sukni ślubnej.

6. Jakie kraje na świecie miałaś okazje odwiedzić? 

Jeśli chodzi o taką dłuższą podróż to miałam okazję pojechać na 2-3 tygodnie do Wielkiej Brytanii. Byłam też w Czechach i Niemczech, ale tylko przejazdem. W przyszłości planuję dużą ilość podróży, ponieważ chcę odnaleźć swoje miejsce na Ziemi.

7. Które "Royal baby" jest twoim zdaniem najsłodsze? 

Wszystkie królewskie dzieciaczki są urocze lecz zawsze moją uwagę przyciąga księżniczka Charlotte oraz książę Louis.

8. Co sądzisz o księżnej Mary, księżniczce Victorii, księżniczce Madeleine, królowej Elżbiecie II i królowej Silvii?

Księżna Mary - Piękna i sympatyczna kobieta z klasą. Bardzo podoba mi się jej ubiór, jak i również jej działalność charytatywna - najbardziej podziwiam ją za zaangażowanie się w sprawy dotyczące równouprawnienia.

Księżniczka Victoria - Wygląda mi na bardzo miłą osobę. Widać, że ma duże poczucie humoru. Nie mogę się doczekać kiedy zostanie królową Szwecji!

Księżniczka Madeleine - Również wygląda mi na sympatyczną osobę. Mimo tego, że mieszka w Stanach Zjednoczonych i nie odbywa żadnych oficjalnych wyjść, to jednak ma coś w sobie co budzi we mnie zainteresowanie i sympatię jej osobą.

Królowa Elżbieta II -  Najdłużej panująca monarchini na świecie! Daje ona przykład i jest dowodem na to, że kobieta potrafi wspaniale zarządzać państwem.

Królowa Silvia - Piękna i skromna osoba. Ogólnie uwielbiam skandynawskie rodziny królewskie, ponieważ widać, że są bardzo wyluzowani i chętni do bliskich spotkań ze swoimi poddanymi. 

 9. Którego członka dowolnej rodziny królewskiej chciałabyś spotkać?

Ponieważ księżną Kate już spotkałam, to kolejnymi osobami na liście są księżna Mary oraz księżna Marie. 

10. Masz ulubioną królewską rezydencję, którą chciałabyś zwiedzić albo, w której chciałabyś mieszkać?

Chciałabym zwiedzić wszystkie królewskie rezydencje, ponieważ każda z nich ma swoją historię. Jeśli chodzi o opcję zamieszkania z którymś z nich - raczej nie zdecydowałabym się na żaden. Jestem zwolenniczką przytulnych mieszkań o dosyć mniejszym metrażu ;).

11. Jakiego królewskiego wydarzenia z ubiegłego roku nigdy nie zapomnisz?

Ponieważ odpowiadałam na to pytanie w 2016 roku to wydarzenia z 2015 roku, których nigdy nie zapomnę to: narodziny księżniczki Charlotte, ślub księcia Carla Philippa oraz narodziny księcia Nicolasa.

12. Na jakie królewskie wydarzenie w tym roku (2016 rok) czekasz z największą niecierpliwością?


Zdecydowanie narodzin królewskich dzieci w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej.

13. Za co lubisz/podziwiasz królową Ranię?

Podziwiam ją za to, że angażuje się w organizacje związane z kobietami. Jak wiadomo - w krajach Bliskiego Wschodu kobieta zwykle jest okropnie traktowana, nie jest darzona szacunkiem, nie ma aż takiego dostępu do edukacji jak mężczyźni. Wtedy fakt jest taki że kobieta nie ma szansy rozwinąć się zawodowo i być niezależną. Cieszę się, że Królowa Rania odważyła się iść w tym kierunku, choć wiadome jest, że ten stereotyp wobec kobiet nie zostanie tak szybko rozwiązany.

14. Czy masz jakieś ulubione wydarzenie, które wydarzyło się na Twoim blogu?

Zdecydowanie obchody 75.urodzin Królowej Małgorzaty. Były bardzo huczne i trwały kilka dni. Miałam okazję opisać wszystkie wydarzenia (od pozdrowienia poddanych z balkonu Pałacu Amalienborg aż po uroczysty bankiet), więc miałam ręce pełne roboty ;).

15. Lubisz czytać komentarze na Twoim blogu? Co czujesz, kiedy je czytasz?

Bardzo lubię - i te pozytywne i te negatywne. Wiadome jest, że jak się czyta miłe komentarze to od razu nabiera się pewności siebie i pojawia się jeszcze większa chęć pisania postów. Natomiast negatywne skłaniają do refleksji, zastanawianie się nad tym, jaki błąd się popełniło i co należy zrobić, żeby go naprawić. Dlatego cieszę się, że są też takie osoby, które czasem zwrócą uwagę, ponieważ nigdy nie będzie ,,cukierkowo'' i idealnie. W końcu każdy z nas popełnia błędy :D.

16. Co chciałabyś, aby wydarzyło się w przyszłości na Twoim blogu?

Najlepiej gdyby liczba wyświetleń przekroczyła milion osób. Na razie to nie jest życzenie możliwe do spełnienia w najbliższym czasie, ale myślę optymistycznie. Dla mnie ważniejsze jest posiadanie małej grupki stałych czytelników niż dużo osób, które tylko wejdą na stronę i po sekundzie z niej wyjdą. 

17. Jak myślisz, czy jest takie miejsce na świecie, które zapewnia całkowitą anonimowość członkom rodziny królewskiej?

Myślę, że tak.

18. William czy Harry i dlaczego ten? 

Ostatnio dużo działo się w Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej. Na początku wolałam ich obu, ale teraz zdecydowanie wolę Williama.

19. Mary czy Maxi? I również uzasadnienie proszę :)

Ciężko stwierdzić. O księżnej Mary wiem trochę więcej niż o Królowej Maximie. Oglądając ich zdjęcia z wspólnych wyjść, widać, że obie są sympatyczne i mają dobre wyczucie stylu. Maxima jest miłośniczką bardziej wzorzystych i kolorystycznych ubrań, a Mary - bardziej stonowanych. Każda z nich ma ,,to coś''.

20. Daniel czy Chris? 

Daniel

21. Czy lubisz Camillę i czy uważasz, że powinna mieć tytuł królowej?

Mam co do niej mieszane uczucia. Nie jest tak że ją lubię albo nie lubię. Lecz z szacunku do Diany, nie powinna przyjmować tytułu królowej. Gdyby tak się stało, to na pewno na Wyspach Brytyjskich wybuchłby skandal.

22. Diana czy Kate?

Zdecydowanie obie. Diana była wspaniałą i silną kobietą. Udało jej się wyjść z toksycznego małżeństwa i stała się niezależna. Podejmowała różne ryzyka np. przejście przez pole minowe.  Podziwiam ją za tak wielki wkład włożony w kraj jak i zagranicę, bo przecież kochał ją cały świat. Jest mi przykro że jej życie potoczyło się tak, a nie inaczej - że mogłaby żyć dłużej. Jej śmierć była i jest nadal wielkim ciosem dla Wielkiej Brytanii. Co do księżnej Kate - również podejmuje się działań charytatywnych z wielką pasją i zaangażowaniem. Łączy nas to, że lubimy przebywać z dziećmi i z nimi rozmawiać, a w szczególności o ich wewnętrznym samopoczuciu. Zgodzę się z tym, że Kate nigdy nie dorówna Dianie, ale obie księżne są dla mnie życiową inspiracją..

23. Kate czy Królowa Elżbieta II?

Mimo wszystko wybrałabym Kate.

24. Gdzie chciałabyś mieszkać w przyszłości?

Nie wiem. Dopiero podczas podróży po świecie odnajdę swoje miejsce, w którym zamieszkam (być może) na zawsze.

25. Chciałbyś być księżną? I jeśli tak, to który książę (zarówno z tych wolnych, jak i zajętych do wyboru)?

Myślę, że nie. To nie moja bajka być ciągle na celowniku dziennikarzy i fotografów aczkolwiek mogłabym się podjąć jakiejkolwiek działalności społecznej. Raczej preferuję spokojne życie, z dala od błysku fleszy.

26. Lubisz czytać? Jak tak, to co?

Tak, uwielbiam. Najbardziej lubię czytać książki o tematyce rodzin królewskich, a także niektóre z wątkami fantastycznymi np. cała trylogia ,,Harry'ego Pottera''. Dlatego gdy mam wolny czas, chętnie oddaję się nowym lekturom, które zwykle kupuję w pobliskich księgarniach.

 27. Królowa Elżbieta czy Beatrix?

Królowa Elżbieta.

28. Lubisz bajki Disneya? (mam na myśli te stare) ;)

Jak byłam malutka, moją ulubioną bajką z Disneya była ,,Mała Syrenka'' oraz ,,Piękna i Bestia''.

29. Lubisz One Direction? Jeśli tak , to którego z członków zespołu najbardziej? ;p

One Direction był jednym z zespołów, których praktycznie wszystkie piosenki znałam na pamięć. Do dziś wsłuchuję się w solową twórczość Harry'ego Stylesa oraz Nialla Horana.

30. Walia czy Szkocja? Dlaczego?

Mi się wydaje, że Szkocja - najbardziej jestem zachwycona jej krajobrazami górskimi. Szczególnie chciałabym zobaczyć na żywo klify w Arbroath oraz słynny Uniwersytet St. Andrews, gdzie tam poznali się Kate i William.

31. Wolałabyś spotkać Marie czy Kate?

Miałam okazję już poznać księżną Kate więc czas na księżną Marie ;).

32. Którego z obecnych książąt chciałabyś spotkać na żywo i z nim porozmawiać?

Chciałabym spotkać księcia Carla Philipa ze Szwecji.

33. Chcesz spotkać kiedyś jakiegoś royalsa i czy naprawdę układasz plany, czy to marzenia?

Tak i to bardzo. Zależy jakie to rzeczy, raz się zdarza pomarzyć o czymś niemożliwym, ale zawsze staram się planować wszystko co jest realne.

34. Jakie języki obce znasz?

Znam język angielski na poziomie B2, ale dążę do tego by osiągnąć maksimum jego znajomości. Na poziomie komunikatywnym znam również język rosyjski i język hiszpański. Kocham języki obce, więc moim kolejnym celem jest nauka języka duńskiego i francuskiego.

35. Co sądzisz o tym, że Kate mało pracuje w stosunku do innych księżych? (pytanie z 2016 roku)

Nie to że mniej pracuje. Niedawno urodziła córeczkę i wiadomo, że jak każda mama, chce spędzać czas ze swoimi dziećmi jak najczęściej. Kate obecnie ma dwójkę małych dzieci i ja się nie dziwię, że chce być z nimi cały czas. Jak widzicie, Kate teraz zaczęła królewskie obowiązki i się z tego cieszmy, że chociaż zobaczymy ją raz w miesiącu. Kate jeszcze jest młoda, nie musi non stop gdzieś wychodzić. Jej mąż, William jest dopiero drugi w sukcesji, a królem może zostać nawet za 20-30 lat. Poczekajmy kilka lat, jak ich dzieci urosną, to Kate na pewno będzie miała więcej wyjść niż teraz.

36. Lubisz Księcia Harry'ego i jak tak, to za co? A może coś Ci przeszkadza?

Tak, lubię. Za to, że odbywa wizyty humanitarne na różnych kontynentach świata. Pomaga dzieciom, do tego organizuje ,,Invictus Games''. Widać, że teraz Harry dojrzał i angażuje się w różne akcje charytatywne. Trochę szkoda, że zrezygnował z pełnienia funkcji członka rodziny królewskiej, ale najwidoczniej tak mu jest lepiej. 

37. Jak myślisz, jakie są najbardziej znane na świecie rodziny królewskie (poza Brytyjską)?

Myślę, że Szwedzka lub Duńska.

38. Beneluks czy Skandynawia?

Skandynawia

39.  Jakie masz zainteresowania oprócz blogowania o royalsach? :)

Lubię czytać, pisać różne prace pisemne. To mnie najbardziej odpręża. Jak sytuacja na świecie uspokoi się, może do moich zainteresować dołączy podróżowanie.

40. Elżbieta II czy Małgorzata II?

Małgorzata II. Wydaje się sympatyczniejsza od Elżbiety.

41. Charlene czy Letizia?

Charlene.

42. Gdyby ktoś zapytał Cię dlaczego akurat rodziny królewskie, co byś odpowiedziała?

                                           Na razie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

43. Jakie są Twoje marzenia/oczekiwania dotyczące rodzin królewskich? Czy chciałabyś żeby np. jakaś księżna zaszła w ciążę? 

1. Żeby Stephanie z Luksemburga zaszła w ciążę (zrealizowane!)
2. Żeby Kate urodziła trzecie dziecko (zrealizowane!)
3. Żeby książę Haakon został królem.
4. By Królowa Małgorzata abdykowała na rzecz księcia Frederika.
5. Aby Mikołaj z księciem Joachimem i księżną Marie odwiedzili Polskę.


44. Na jakich instytucjach charytatywnych byś się skupiła jakbyś została księżną?

Przede wszystkim na instytucjach dotyczących dzieci. Obecnie jestem na kierunku studiów związanych właśnie z dziećmi więc gdyby doszło do takiej sytuacji, że wyszłabym za mąż za księcia - to by był pierwszy temat, który wzięłabym pod uwagę.

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger