Książę Henrik

W poniedziałek, 4 maja 2009 roku o godzinie 4:57 w Rigschospitalet na świat przyszedł chłopiec ważący 3032 gramy i mierzący 49 centymetrów. To pierwsze dziecko księżnej Marie, a księcia Joachima - trzecie. W oficjalnym oświadczeniu można było przeczytać, że mama i dziecko czują się dobrze oraz, że książę Joachim był obecny przy porodzie.

kongehuset.dk


Po trzech dniach spędzonych w szpitalu para książęca z nowym członkiem rodziny opuściła szpital. Mały książę był zawinięty w niebieski kocyk. Jeden z dziennikarzy zapytał się jakie imię wybrali dla dziecka. Księżna oznajmiła, że to ma być niespodzianka. Zdradziła również, że dziecko będzie wychowywane w dwóch językach : duńskim i francuskim.

BT


W dniu chrztu (czyli 26 lipca 2009 roku) ogłoszono imiona księcia. Otrzymał imiona i tytuły : Jego Wysokość Henrik Carl Joachim Alain Glücksburg, Książę Danii, hrabia Monpezat. W chwili obecnej jest na dziewiątej pozycji do duńskiego tronu, natomiast do tronu brytyjskiego jest dwieście trzydziesty. Więcej zdjęć ze chrztu możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

Berlingske


Ceremonia chrztu odbyła się w katedrze Møgeltønder. Tam również odbył się ślub Marie i Joachima. Chrzestnymi księcia zostali :
 • Księżna Mary - żona księcia Fryderyka, brata księcia Joachima.
 • Charles Cavallier - brat księżnej Marie.
 • Benjamin Grande - brat księżnej Marie 
 • Britt Davidsen Siesbye - przyjaciółka księżnej Marie
 • Christian Scherfig - przyjaciel pary książęcej

kongehuset.dk

Książę Henrik uczęszczał do St. Joseph Sister's School - jednej z katolickich placówek edukacyjnych, która wywołała niemałe zamieszanie, ze względu na inną wyznawaną wiarę przez rodzinę królewską. Para książęca wyznała dziennikarzom, że to była ich wspólna decyzja. Od czasu wyprowadzki rodziny do Paryża we wrześniu 2020 roku, nieznana jest szkoła, do której książę uczęszcza.

kongehuset.dk

3 komentarze:

 1. Nie wiem dlaczego,ale chcę,żeby Marie i Joachim mieli trzecie dziecko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko może się zdarzyć,ta decyzja należy do pary książęcej :)

   Usuń
 2. Henrik to wykapany Joachim :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger