Książę Felix

Jego Wysokość Felix Henrik Valdemar Christian, książę Danii, hrabia Monpezat przyszedł na świat 22 lipca 2002 roku w Rigshospitalet - szpitalu, w którym zgodnie z tradycją, rodzą się członkowie duńskiej rodziny królewskiej. Podczas spotkania z prasą, Joachim zażartował że dziecko być może otrzyma imię Ib lub Nebukadnesar.

kongehuset.dk


Po pięciu dniach pobytu w szpitalu, dumni rodzice zaprezentowali swoją drugą pociechę światu. Towarzyszył im 2,5 letni Mikołaj, który został starszym bratem. W dniu 4 października również 2002 roku mały książę przystąpił do sakramentu chrztu, który odbył się w małej katedrze w Mogeltonder. Uroczystą mszę odprawił królewski kapelan, Christian Thodberg.

http://kongehusetdk.blogspot.com


Jego rodzicami chrzestnymi zostali :
  • Martina Bent - ciocia ze strony matki
  • Hrabia Christian Ahlefeldt - Laurvig
  • Oscar Davidsen Siesbye
  • Damian Sibley
  • Annick Boel

Unofficial Royalty


Po chrzcie zaczęły pojawiać się pytania, dlaczego takie imiona wybrali dla swojego synka Alexandra i Joachim. Jak podają źródła :

Felix - imię, które bardzo spodobało się ówczesnej parze książęcej. Oznacza ,,szczęście i bogactwo''.

Henrik - imię nadane na cześć ojca Joachima, księcia Henrika

Valdemar - imię, które jest bardzo popularne w rodzinie królewskiej. Takie imię posiada m.in. książę Joachim i książę Christian.

Christian - imię, które również cieszy się sympatią w DRK. Zwykle nosili go królowie Danii, wyjątkiem było imię Frederik. Mówi się też, że mały książę otrzymał go na cześć chrzestnego, hrabiego Christiana Ahlefeldt-Laurviga.

Pinterest


Książę, dzięki swojej mamie, ma nie tylko duńskie pochodzenie, ale też i chińskie. Hrabina Alexandra jest prawnuczką Mary Ho Li pochodzącej z prowincji Guangdong. W 2005 roku ogłoszono rozwód rodziców księcia. W oficjalnym oświadczeniu można było przeczytać, że para książęca rozstała się w zgodzie i razem nadal będą wychować synów tak, aby nie odczuli tego, że nie są już razem.

Billed-Bladet


30 kwietnia 2008 roku pojawiło się oficjalne oświadczenie:

,,Jej Królewska Wysokość Królowa zadecydowała, że Jego Królewska Wysokość Książę Felix i Jego Królewska Wysokość Książę Joachim otrzymają tytuł hrabiego Monpezat. Jej Królewska Wysokość Księżna Mary oraz Jej Królewska Wysokość Księżna Marie również otrzymały tytuł hrabiny Monpezat''.

Pinterest


3 marca 2007 roku mama książąt po raz drugi wyszła za mąż. Jej wybrankiem został Martin Jorgensen. Ślub kościelny odbył się w Oster Egende Church w miejscowości Fakse. Chłopcy zaakceptowali nowego partnera matki. Natomiast 24 maja 2008 roku uczestniczyli w uroczystości zaślubin jego ojca z Marie Cavallier. Tak jak Martina, książęta zaakceptowali nową partnerkę ojca.

Pinterest


1 kwietnia 2017 roku w kaplicy Pałacu Fredensborg miała miejsce oficjalna konfirmacja księcia Felixa. Naboeństwu przewodniczył królewski kapelan, Erik Norman Svemdsen. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 11:00. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, zaproszeni goście udali się a obiad do Pałacu Christiana IX.

kongehuset.dk

Co do edukacji, książę uczęszczał do przedszkola, który znajduje się na terenie Royal Garrison Church w Kopenhadze. Przez osiem lat uczęszczał do Krebs School, w której kiedyś poszerzali swoją wiedzę jego wujek i tata. Teraz uczy się w nauk społecznych w Gammel Hellerup Gymnasium 

kongehuset.dk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger