Gdzie kto zostanie pochowany? - czyli komplikacje dotyczące pochówku księcia Henrika

Co prawda to oświadczenie pojawiło się na początku sierpnia, ale wtedy byłam na wczasach i nie miałam za bardzo czasu na napisanie notki na ten temat. Dziś zajmiemy się sprawą związaną z pochówkiem księcia Henrika.

http://people.com

3 sierpnia Pałac Królewski w Kopenhadze wydał oświadczenie, które zszokowało Duńczyków:

Książę Henrik pragnie poinformować, iż nie zostanie pochowany wraz ze swoją małżonką w Katedrze w Roskilde w sarkofagu wykonanym przez rzeźbiarza Bjorna Norgaarda. Królowa przez pewien czas była świadoma decyzji Jego Królewskiej Wysokości dlatego zgodziła się z jego decyzją. Z tego powodu decyzja na temat pochowania Królowej nie zmieniła się. Media twierdziły, że książę Henrik zostanie pochowany we Francji. Jego Królewska Wysokość zaprzeczył tym informacjom wyznając, że spocznie w Danii, ale nieznane jest dokładne miejsce pochówku.

Miejsce pochówku Królowej Małgorzaty

To oświadczenie wstrząsnęło całą Danią. Jeszcze niedawno mieliśmy okazję oglądać ich szczęśliwych w czerwcu z okazji 50.rocznicy ich ślubu. Dlaczego książę Henrik podjął taką decyzję? Duńczycy poznali powód, gdy małżonek królowej udzielił wywiadu do gazety Se og Hor w czasie pobytu w jego posiadłości we Francji. 

http://www.seoghoer.dk

W trakcie wywiadu wyznał, że żona traktowała go jak głupca oraz twierdzi, że jako zwykły człowiek, a nie jako królowa, powinna wiedzieć, że małżeństwo jest sobie równe. Domagał się także by uczyniła do Królem-Małżonkiem Danii, a w zamian za to spocznie z nią w Roskilde. Duńczycy nie raz znosili już humory męża Królowej, ale niektórzy twierdzą, że miarka już się przebrała.

http://www.seoghoer.dk

Również w tej sprawie zabrała głos rzeczniczka dworu królewskiego, która wyznała, że książę Henrik z roku na rok był coraz bardziej niezadowolony, że jest obrażony na swoją żonę, ponieważ nie chce by ta dała mu tytuł i funkcje, które bardzo chciał oraz że jest mu przykro że nie jest traktowany na równi ze swoją żoną.

http://www.svenskdam.se

Podobno również wypowiedział się na ten temat książę Frederik, który zdradził, że jest zaniepokojony decyzją ojca oraz nie może mówić dużo w tej sprawie,

Takie humory księcia Henrika sprawiły duży kłopot w całej Duńskiej Rodzinie Królewskiej, ponieważ w ten sposób szkodzi jej wizerunkowi. Nie wiadomi jak postąpi Królowa, ale miejmy nadzieję, że wkrótce dojdą do porozumienia.

Oczywiście swoje opinie możecie pisać w komentarzach.

4 komentarze:

 1. Może się powtórzę, ale dziwię się królowej, że z nim wytrzymuje, bo zachowuje się jak rozkapryszone dziecko. Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałby dostać tytuł "króla" i mam nadzieję, że nigdy go nie dostanie

  OdpowiedzUsuń
 2. Też myślę, że miarka się przebrała. Tytuły dziedziczone są w linii męskiej, a mąż królowej nie zostaje królem, jak w Holandii wcześniej czy Wielkiej Brytanii.

  Na miejscu królowej wykopałabym Henrika, skoro jest taki niezadowolony. Po co jeszcze w ogóle jest członkiem rodziny królewskiej. Poza tym założę się, że Duńczycy nie chcieliby takiego króla.

  OdpowiedzUsuń
 3. No dobrze, ale co z odpowiedzia na tytułowe pytanie??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No co? Henrik zostanie pochowany w Danii - to jest odpowiedź

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger