Księżniczka Athena idzie do St.Joseph Sisters School!

Dziś Pałac Królewski w Kopenhadze ogłosił iż księżniczka Athena rozpocznie swoją edukację w St.Joseph Sisters School czyli tam gdzie obecnie uczy jej się starszy brat, książę Henrik (syn pary książęcej rozpoczął tam naukę w sierpniu 2015 roku).

kongehuset.dk

Pewnie niektórych z Was zdziwiło to, że księżniczka w wieku 5 lat dołączy w tym roku do zerówki. Marie i Joachim postanowili, że Athena już w tym roku zacznie edukację, ponieważ urodziła się w styczniu. Również za kilka dni swój pierwszy dzień w szkole spędzą książę Vincent i księżniczka Josephine, którzy są o rok starsi od najmłodszej pociechy księcia Joachima.

Oficjalnie rozpoczęcie roku szkolnego w Danii rozpocznie się w połowie sierpnia. Księżniczka Athena zadebiutuje w szkole 11 sierpnia. Z tej okazji książęca rodzina weźmie udział w krótkiej sesji zdjęciowej tak jak było w przypadku księcia Henrika dwa lata temu.

5 komentarzy:

 1. Czy dobrze myślę, że Athena idzie rok wcześniej do szkoły? Bo do tej pory dzieci z DRK zaczynały edukację w wieku sześciu lat. Vincent i Josephine też w tym roku idą do szkoły, a są rok starsi od Atheny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od tego, w którym miesiącu się dziecko urodziło.

   Usuń
 2. Mała Athena do szkoły? !Dlaczego dzieci rosną w tak niewiarygodnym tempie? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak z ciekawości pod jakim nazwiskiem dzieci z DRK są zapisywane do szkoły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wiadomo. Wiem tylko, że książę Nikolai w szkole używa nazwisko Frederiksborg ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger