Książę Nikolai

Jego Wysokość, Nikolai William Alexander Frederik, książę Danii i hrabia Monpezat, przyszedł na świat 28 sierpnia 1999 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Kopenhadze - tam, gdzie zwykle rodzą się członkowie Duńskiej Rodziny Królewskiej. Dopiero po 4 dniach pobytu w szpitalu, razem z rodzicami udał się do domu.

kongehuset.dk


6 listopada 1999 roku przyjął sakrament chrztu. Nabożeństwo odbyło się w Kaplicy Zamku Fredensborg. Było celebrowane przez Królewskiego kapelana, Christiana Thodberga. Jego rodzicami chrzestnymi zostali:

BT

  • Książę Frederik z Danii, brat księcia Joachima
  • Książę Edward z Wielkiej Brytanii
  • Peter Steenstrup, przyjaciel Alexandry i Joachima
  • Nicola Baird, ciotka jego mamy
  • Camilla Eastwood

BT


Podano też dlaczego takie imiona otrzymał mały książę :

Nikolai - imię te wybrano, ponieważ spodobało się ówczesnej parze książęcej oraz na cześć ciotki jego mamy, Nicoli Baird, która została matką chrzestną księcia

William - po pradziadku ze strony matki

Alexander - po jego mamie

Frederik - po bracie jego taty, księcia Frederika, przyszłego króla Danii

Pinterest


Pod koniec lipca 2002 roku na świat przyszedł jego młodszy brat, książę Felix. Jak mówił książę Joachim, Mikołaj na widok swojego nowo narodzonego braciszka, ucieszył się i bardzo go pokochał. Nie mógł się doczekać kiedy mały książę wróci z rodzicami do domu. To nastąpiło pięć dni po porodzie.

Pinterest


21 września 2004 roku przyjęto go do Krebs School. Tam, gdzie w dzieciństwie uczyli się jego ojciec oraz wujek. Krebs School jest prywatną szkołą, która znajduje się w Kopenhadze. Została ona utworzona 15 sierpnia 1872 roku przez Conrada CPJ Krebsa. Ukończył ją w 2014 roku.

Pinterest


Lecz zanim ukończył gimnazjum, 18 maja 2013 roku, o godzinie 11:00 w Kaplicy Zamku Fredensborg miało miejsce oficjalna konfirmacja księcia (jest odpowiednikiem polskiej Komunii Świętej). Nabożeństwo udzielił biskup Erik Norman Svendsen.

Pinterest


Od latach 2014-2018 uczęszczał do Herlufsholm School - szkoły średniej z internatem znajdującej się w Naestved, 80 kilometrów oddaloną na południe od Kopenhagi. Została ona utworzona w 1565 roku jako szkoła z internatem dla ,,synów szlacheckich''. Na początku 2018 roku podpisał kontrakt z agencją modelingową Scoop Models. Pierwszy pokaz, w którym wziął udział odbył się podczas London Fashion Week 2018. Nikolai powiedział, że jego praca jako model jest tylko chwilowym przeżyciem i że nie wiążę swojej stałej kariery z tym zawodem.

pinterest.com


W sierpniu 2018 roku Jego Wysokość rozpoczął dwuletni program wojskowy w Royal Danish Army's Sergeant School w Varde, lecz po dwóch miesiącach zrezygnował, argumentując że to nie jest dla niego. Od lipca 2019 roku jest studentem Copenhagen Business School na kierunku Business Administration and Service Management.


pinterest.com


Od 2018 roku jest związany z Benedikte Thoustrup.

seoghoer.dk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger