Księżna Marie na obchodach Światowego Szczytu Żywności + zdjęcia księżnej z Instagrama

Dziś księżna Marie wzięła udział w corocznych obchodach Światowego Szczytu Żywnościowego. Tego dnia współpracowała z instagramowym kontem Samvirke (magazynu na temat żywności), za pomocy którego dodawała zdjęcia i pisała krótkie teksty na temat dzisiejszego wydarzenia.


Jeszcze dzień przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów, Samvirke udostępniło dwa, nowe, oficjalne zdjęcia Jej Królewskiej Wysokości, które zostały prawdopodobnie wykonane w posiadłości w Klampenborg.


Ze stroju księżnej rozpoznano bluzkę w czarne kropki od Emporio Armani (księżna po raz pierwszy miała okazję się w niej zaprezentować od 2012 roku), a jako biżuterię - pierścionek projektu Christine Hvelplund.


Następnie rano księżna udostępniła kilka zdjęć z przygotowania drugiego śniadania do szkoły dla swoich dzieci, księcia Henrika i księżniczki Atheny. Jak czytamy w opisie: Dziś przejęłam instagramowe konto Samvirke, aby opowiedzieć o mojej pracy przeciwko marnotrawstwu żywności. W domu wprowadziliśmy zasadę, że żadna żywność nie zostanie zmarnowana.


Dlatego nasz pakiet żywnościowy dla naszych dzieci, składa się z resztek z wczorajszego, wieczornego posiłku czyli filetów z ryby oraz warzyw. Później będę miała okazję uczestniczyć w obchodach Światowego Szczytu Żywnościowego - Lepsze Jedzenie dla większej liczby ludzi. Całą relację z tego wydarzenia będziecie mogli śledzić na Instagramie.Kolejne zdjęcia z Instagrama prezentowały się następująco:

W naszym domu terminy ważności są orientacyjne. To danie zrobiłam z resztkami mięsa, brokułami z poprzedniego dnia oraz cukinią. Dla mnie najbardziej ekscytujące jest przygotowywanie potraw z resztek z lodówki. Dlatego uważam, że warto jest tłumaczyć dzieciom, że nie można wyrzucać jedzenia, tylko je jeść!


Następnie księżna zrobiła długą przerwę na opublikowanie zdjęć na Instagrama, ponieważ przybyła na konferencję dotyczącą marnotrawstwa żywności. Niedługo potem pojawiło się zdjęcie księżnej z ministrem środowiska i żywności, Esbenem Lunde Larsenem.


Kolejny post księżnej:

To było ekscytujące doświadczenie móc rano uczestniczyć na konferencji z okazji Światowego Szczytu Żywnościowego - lepszej żywności dla większej liczby osób, gdzie tam m.in szef organizacji żywnościowej Marcus Gover powiedział: ,,Za każdym razem gdy chcesz zjeść dwie tony żywności, właśnie jedna tona kończy jako odpad żywnościowy''.


Na sam koniec wydarzenia wykonano oficjalne zdjęcie. Ponieważ ta konferencja należała do części prywatnej, nie dysponuje się dużą masą zdjęć. Całe do wydarzenie miało miejsce w parlamencie, który znajduje się w Zamku Christiansborg.


Później opublikowano kolejne dwa zdjęcia związane z dzisiejszym wydarzeniem. Ze stroju księżnej rozpoznano bluzkę od Malene Birger, torebkę Giorgio Armani oraz naszyjnik od Christine Hvelplund.Kilka minut później opublikowano kolejną fotografię wykonaną przez Jej Królewską Wysokość:

Naszym zamiarem jest to, abyśmy najpierw napełnili lodówkę resztkami. Działając ze zdrowym rozsądkiem można uniknąć marnotrawstwa żywności. Później odwiedzę stoisko WeFood na Bite Copenhagen Food Exhibition, gdzie tam towary nie są marnowane, ale są sprzedawane taniej oraz gdzie nadwyżka ekonomiczna trafia do najbiedniejszych państw na świecie.


Następnie dodano filmik, w którym księżna wystosowała krótkie oświadczenie:

Dziś uczestniczę na tym wydarzeniu jako obrońca Światowego Szczytu Żywności - Lepsze jedzenie dla większej liczby ludzi. Oto jeden z głównych tematów dotyczących odpadów żywnościowych, na którym najbardziej chciałabym się skupić: marnotrawstwo.

Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Bite Copenhagen Exhibition. Ta wystawa miała przedstawiać innowację i wiedzę na temat globalnych wyzwań żywnościowych i tworzenia nowych rozwiązań. W tym roku swoje potrawy z resztek jedzenia zaprezentowało ponad 100 przedstawiciele różnych organizacji dotyczących szanowania żywności. Dzisiejsza wystawa współpracowała z Copenhagen Cooking and Food Festival, której księżna patronuje od kilku lat.
W ubiegłym roku brałam udział w oficjalnym otwarciu sklepu WeFood, który jest pierwszym zapasem nadmiaru żywności na północy Danii, a dziś po południu miałam okazję spróbować ich jedzenia. Odwiedziłam również inne stoiska, gdzie zostały zaprezentowane obrazy drukowane w trybie 3D [...].


Nie zabrakło oczywiście przemówień, które jedno z nich zaprezentowała Jej Królewska Wysokość.


Ostatnim punktem programu było wzięcie udział w wręczeniu nagród Embla Nordic Food, które miało miejsce w kopenhaskim ratuszu. Nagrody wręczono osobom, które całym sercem angażują się w akcje dotyczące marnotrawstwa żywności.Nie zabrakło również wpisu Marie:

Podczas wieczornej gali nagród Nordic Food w kopenhaskim ratuszu, miałam okazję zaprezentować norweską Nagrodę Żywności dla Ośrodka Kultury Żywności Geitmyra z Norwegii, który uczy dzieci segregowania odpadów żywnościowych. Gratulacje!


Na sam koniec dnia, księżna wraz z ministrem środowiska i żywności, wzięła udział w uroczystej kolacji, która odbyła się w ratuszu.Strój księżnej z popołudniowego jak i wieczornego wyjścia nie został zidentyfikowany. Następne oficjalne wyjście księżnej planowane jest na 5 września.


Zdjęcia: royaldish.com

1 komentarz:

  1. Inicjatywa godna uwagi. Samo hasło przyciąga uwagę, bo na każdym kroku, wszędzie widać ile jedzenia się dziennie marnuje, a można by wyżywić nim całą Afrykę.
    Ładne zdjęcia z magazynu, jedne z lepszych Marie.
    Zestaw z konferencji na plus. Powinna częściej takie nosić.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger