Księżna Marie na otwarciu Copenhagen Cooking and Food Festival

Dziś księżna Marie jako patronka Copenhagen Cooking and Food Festival, wzięła udział w inauguracji 13 edycji tego wielkiego kulinarnego wydarzenia. Oficjalne przyjęcie odbyło się w Danish Industry House w Kopenhadze.Copenhagen Cooking to jest wiodący w Skandynawii festiwal żywności. Na Festiwalu gotują różni kucharze z całego świata, nawet i małe dzieci. W tym roku festiwal żywności odbędzie się w dniach 18-27 sierpnia. Jej Królewska Wysokość już ma w planach zawitać na tym wydarzeniu - spotkanie jest zaplanowane na 20 sierpnia. W czasie kolacji towarzyszył jej Frank Jensen, premier Danii, który również angażuje się w akcje promujące żywność oraz jej segregowanie.

Następnie odbyła się seria przemówień, których udzielił premier Danii oraz sama księżna. W swojej mowie powiedziała m.in:

Jako Francuzka, która mieszka w Danii, mogę podkreślić, że duńska kuchnia może łatwo sprostać słynnym francuskim potrawom [...] Kopenhaga obecnie znajduje się w absolutnej klasie światowej pod względem gotowania. To jest wielkie osiągnięcie, z którego możemy się bardzo cieszyć.

Tematem tegorocznego festiwalu jest Breaking New, w którym podane będą dania z ... owadami! Czy księżna odważy się na spróbowanie takiego jedzenia? Tego dowiemy się za trzy dni! ;)CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:

Sukienka - Alberta Ferretti (księżna miała ją na sobie już nie raz)
Szpilki - Jimmy ChooA już za dwa dni księżna odbędzie kolejne wyjście - weźmie udział w ćwiczeniach dotyczących zapobiegania katastrof, które zostały zorganizowane przez Agencję Zarządzania Kryzysowego, której patronuje.Zdjęcia: http://princessesblog76.blogspot.com/, https://royaldish.com

2 komentarze:

  1. Sukienka nie przypadła mi do gustu wzorami.Jest taka sobie.Marie ma wiele lepszych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładna sukienka, ale bardziej widziałabym coś letniego ;)
    P.S. Marie przez opaleniznę wygląda staro.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger