Wizyta w Amager Faelled School

Witajcie! Na początku chciałabym ponownie się odnieść do mojej długiej przerwy na blogu - nauka w szkole średniej nie należy do najłatwiejszych. Będę się starać być na bieżąco ze wszystkimi informacjami o księżnej i jej rodzinie. Dlatego od dzisiaj (codziennie) będą pojawiać się zaległe notki z wyjść oraz ciekawych informacji, na które natknęłam się w Internecie parę dni temu.


9 kwietnia księżna Marie odwiedziła Amager Faelled School, gdzie tam miała miejsce prezentacja nowych metod nauczania dzieci na temat marnotrawstwa żywności. Specjalne materiały zostały wykonane we współpracy z organizacją Stop Spild of Food, Administracją ds. Dzieci i Młodzieży Miasta Kopenhagi, a Technologią i Zarządzaniem Środowiskiem.

Kasper Wejse ©

Księżna już od paru lat angażuje się w akcje na temat marnotrawstwa żywności. Jest obecnie patronką Światowego Szczytu Żywności oraz Copenhagen Cooking and Food Festival, na których wydarzeniach pojawia się corocznie. Ponadto ściśle współpracuje z akcją Walka z ruchem żywnościowym.

Kasper Wejse ©

Podczas tego wydarzenia, księżnej towarzyszyła Selina Juul, założycielka akcji Stop Waste of Food. Obie panie miały okazję wygłosić swoje przemówienia, a następnie odpowiedzieć na pytania zadawane przez uczniów. Cytując burmistrza Kopenhagi, Jespera Christensena: Bardzo ważne jest to byśmy bardziej rozwinęli te metody, aby świeżą żywność nie wyrzucać do kosza. Cieszę się, że uczymy również dzieci konsekwencji marnotrawstwa żywności [...] Dzieci są niezwykle ciekawe, powoli zaczynają zdobywać większą wiedzę [...] Mamy nadzieję, że takie działanie okaże się skuteczne w przyszłości.

Kasper Wejse ©

CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - LK Bennet
Bluzka - Tara Jarmon
Spódniczka - Michael Kors
Szpilki - Jimmy Choo


A już jutro planuję opublikować notkę z 78.urodzin Królowej Małgorzaty. Również w ciągu kilku dni pojawią się notki na temat nowych filmików z udziałem Jej Królewskiej Wysokości, a także zaległa notka z 3.urodzin bloga (dokładnie urodziny były obchodzone 7 kwietnia). Jeszcze raz przepraszam za tak długą przerwę i mam nadzieję, że nadal ze mną zostaniecie ;).

https://royaldish.com

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger