Księżna Marie na zakończeniu nowego projektu artystycznego w Geopark Odsherred

Dziś księżna Marie odwiedziła malownicze zakątki miasteczka Farevelje, aby wziąć udział w oficjalnym zakończeniu największego duńskiego projektu edukacyjnego poświęconego dzieciom Geokids. Został założony z inicjatywy organizacji UNESCO, której księżna Marie jest patronką już od kilku lat.

Claus Starup ©

Projekt artystyczny Geokids był ofertą nauczania uczniów lokalnych szkół w gminie Odsherred, która im pozwalała zapoznać się z krajobrazami i historią kulturową danego regionu. Spotkanie odbyło się na miejscowym wzgórzu, gdzie tam przypisuje się początki powstawania danej jednostki podziału administracyjnego.

https://royaldish.com

https://royaldish.com

Projekt Geokids rozpoczął się w 2014 roku, a zakończył dokładnie 30 kwietnia 2018 roku. Uczniowie szkół znajdujących się w gminie Odsherred brały udział w zajęciach artystycznych, na których tworzyli maskę z gliny. Prace uczniów zostaną zaprezentowane w krótkim filmie o maskach. Podczas wizyty księżna miała okazję sama zaprojektować rekwizyt, ale ona nie będzie wliczała się do wystawy.

https://royaldish.com


https://royaldish.com


Na sam koniec wizyty księżna miała okazję przespacerować się szlakiem od Veddinge Hills do Esterhoj w Hove. Co ciekawe Marie zdradziła dziennikarzom, że dzieci bardzo ją inspirują, więc to dla niej nie był problem zrobienia maski z gliny.

https://royaldish.com


https://royaldish.com


To miejsce ma wielkie znaczenie geologiczne. Wszystko rozpoczęło się od istnienia epoki lodowcowej. Wtedy lodowce dotarły aż do południowej Jutlandii i północnych brzegów Niemiec i Polski. Poprzez osadzenie się hałd lodu, powstały łagodne falujące wzgórza w środkowej Jutlandii.

https://royaldish.com


CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - LK Bennet
Reszta stroju nie została zidentyfikowana.

https://royaldish.com/


Kolejną okazją do zobaczenia będzie 7 maja. Tego dnia jako patronka Narodowego Stowarzyszenia z Autyzmem, złoży wizytę w Katrinebjerh School.

https://royaldish.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger