Kolejny filmik księżnej Marie

W tamtym tygodniu księżna bardzo nas rozpieszczała. 12 kwietnia w Internecie ukazał się kolejny filmik z jej udziałem. Tym razem dotyczył on wprowadzenia nowych materiałów dydaktycznych, które są częścią nowej kampanii City of Copenhagen przeciwko marnotrawstwu żywności.

https://royaldish.com

Mają one na celu pomóc ludziom w zmniejszaniu marnotrawstwa żywności, a zwiększeniu ich świadomości na ten problem. Jak można przeczytać na stronie RoyalDish: Co roku duńskie gospodarstwo wyrzuca około 260 000 ton żywności, czyli około 20% żywności kupionej w sklepie trafia do kosza. Kopenhaga we współpracy z organizacją Stop Spild of Food przygotowała specjalne materiały dla szkół podstawowych znajdujących się w Kopenhadze.

W filmiku księżna opowiedziała, dlaczego marnowanie żywności jest obecnie wielkim problemem na świecie oraz dlaczego powinniśmy z tego zrezygnować albo nieco ograniczyć. Dla ciekawych, filmik znajduje się TUTAJ.

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy filmik lecz nie znam duńskiego ale mam zamiar się go nauczyć.Bardzo dobry pomysł był z filmem o marnotrawstwu jedzenia przez większość ludzi na świecie,powinni wiedzieć jak szanować produkty spożywcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam również na mój blog: https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3878850227061223438&pli

   Usuń
  2. Hej! Mogłabyś inaczej wstawić link do bloga? Nie chce mi się wyświetlić w ten sposób, a jestem go bardzo ciekawa :)

   Usuń
  3. https://fankamarieimary14.blogspot.com/ Proszę, Powinno działać :)

   Usuń
 2. Statystyki trochę przerażają i dobrze,że Marie używa swojej pozycji do mówienia o tym,co dotyczy każdego.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger