Księżna Marie podczas ... Grand Prix cz.1

Dziś post o nieco sportowym klimacie. W tej notce przyjrzymy się jednym z najbardziej popularniejszych wyścigów samochodowych odbywających się co roku w Danii. Książę Joachim jest wielkim fanem tego wydarzenia, dlatego jego i jego rodziny nie może na nim zabraknąć.

Billed Bladet


2008 rok

Księżna Marie miała swój debiut 5 miesięcy po ślubie. Na początku para książęca wzięła udział w kolacji poprzedzającej rozpoczęcie Grand Prix, a dzień później oglądała wyścigi, w których wziął udział także Książę Joachim.


Co prawda jej mąż nie odniósł wielkiego zwycięstwa to i tak tego dnia odegrała dużą rolę - po raz pierwszy miała okazję wręczyć nagrody zwycięzcom.


2009 rok

Kilka miesięcy temu po urodzeniu księcia Henrika, ponownie pojawiła się z mężem na tym wydarzeniu. Byli obecni na przyjęciu zorganizowanym dzień przed rozpoczęciem konkurencji.


W dnu wyścigów, księżnej towarzyszyła jej najbliższa przyjaciółka, Britt Siesbye, która później stała się jej asystentką. Po zakończeniu wydarzenia, miała miejsce ceremonia wręczenia nagród, której przewodniczyła Marie.


2010 rok

Kolejna okazja do zobaczenia pary książęcej. Pomimo kiepskiej pogody (wtedy w Danii padał obfity deszcz i wiał silny wiatr), nie zrezygnowano z wyścigów. Tradycyjnie, jak co roku, księżna wręczała nagrody dla zwycięzców.


2011 rok

Tegoroczne zawody odbyły się 7 sierpnia. Wtedy swój debiut na tym wydarzeniu miał 2-letni książę Henrik. Oprócz najmłodszego syna, również byli obecni książę Nikolai i książę Felix, którzy w trakcie wyścigów zajmowali się braciszkiem.Ciekawostką jest to, że wtedy księżna była w 4.miesiącu ciąży z drugim dzieckiem, lecz dopiero oficjalnie są ogłoszono kilka tygodni później. Tym razem księżna nie przewodniczyła wręczeniu naród ze względu na opiekę nad synkiem i pasierbami.


2012 rok

W 2012 roku Marie i Joachim zostali rodzicami córeczki, Atheny. Ze względu na zbyt młody wiek, księżniczka musiała jeszcze trochę poczekać, żeby uczestniczyć na tym wydarzeniu ;). Ale za to był z nimi książę Henrik, który bardzo cieszył się na widok samochodów wyścigowych.


Druga jak i ostatnia część z tego cyklu pojawi się za kilka dni!

Zdjęcia: crownprincesswatchers.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger