42.urodziny księżnej Marie - fragmenty z wywiadu dla TV2

Dziś księżna Marie obchodzi swoje 42.urodziny. Z tej okazji postanowiłam przetłumaczyć fragment wywiadu udzielonego przez księżną dla stacji TV2 w 2016 roku. Zapraszam do dalszej części.

BT

Księżna podczas wywiadu zdradziła, czego nauczyła się od swojej teściowej, Królowej Małgorzaty, jak czuje się w roli mamy oraz jak wyglądają jej relacje z pasierbami, księciem Nikolaiem i księciem Felixem.

O Królowej Małgorzacie i Księciu Henrikowi:

Królowa nauczyła mnie poczucia obowiązku. Jest ona osobą, która non stop myśli o swoim kraju i nie tylko w tym widzi obowiązek, ale i odpowiedzialność. To było dla mnie motywujące i inspirujące. Ponadto ona i jej małżonek posiadają wielką wiedzę na temat historii, sztuki, religii... To naprawdę jest ekscytujące móc z nimi porozmawiać o wszystkim. Starałam się od nich nauczyć jak najwięcej.

Billed-Bladet

O byciu mamą:

Najbardziej niezwykłą podróżą jest dla mnie bycie mamą. Również od dzieci można się dużo nauczyć. Gdy rodzi Ci się dziecko, rodzi się też w Tobie odpowiedzialność za tę malutką osobę oraz nagle wszyscy stają się sobie bliscy w tak cudownym momencie. Swoim dzieciom staram się mówić, że powinni kochać i darzyć szacunkiem każdego, bez względu na to skąd pochodzą, jakiej są wiary czy jaki mają kolor skóry.

BT

O Nikolaiu i Felixie:

Wiem jak to jest mieć przyrodnie rodzeństwo oraz przeprowadzić się do nowego, nieznanego miejsca [...] Nikolai i Felix powitali mnie z otwartymi ramionami. Na wieść, że zyskają nowego członka rodziny, powiedzieli, że to jest cudowna i naprawdę niesamowita wiadomość [...] Od kiedy przeprowadziliśmy się do Klampenborg, wszyscy jesteśmy teraz blisko siebie. Cała czwórka kocha się nawzajem i czują się dobrze w swoim towarzystwie. Henrik i Athena za każdym razem nie mogą się doczekać kiedy starsi bracia ich odwiedzą.

zimbio.com

O swoim zaangażowaniu, patronatach:

Staram się wnosić jak najwięcej wysiłku w organizacje [...] To jest wspaniałe doświadczenie móc współpracować z osobami, które wkładają dużo serca w pomoc innym. Pracujemy w Danii jak i szykujemy różnego rodzaju akcje za granicą. Rozmawianie z ludźmi oraz obserwowanie efektów naszych projektów jest niesamowite.

twitter.com

O współczesnym świecie:

Największą rolę odgrywa kultura. Staram się mówić dzieciom, że należy szanować każdego. Nie ważne czy jest innej wiary, ma inny kolor skóry. Ale można powiedzieć, że obecnie żyjemy w świecie, w którym panuje gniew, a z tego powodu ludzie tracą poczucie człowieczeństwa i rozumu. To smutne patrzeć, jak nasz świat strasznie się zmienił. Po ataku terrorystycznym w Paryżu, Duńczycy zgromadzili się pod Ambasadą Francji. To pokazuje jak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Ważne, że wtedy razem złączyliśmy się w bólu. Razem.

BT

Nie pozostaje nic innego jak życzyć księżnej wszystkiego najlepszego!!

4 komentarze:

 1. Czy obie księzne - Marie i Mary obchodza razem swoje urodziny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Księżna Mary obchodzi urodziny 5 lutego, a księżna Marie dzień później

   Usuń
 2. Dziękuj! Ależ się zgrały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dwie Marie,których urodziny wypadają dzień po dniu.Na początku swojej przygody z monarchią myliłam je :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger