Podsumowanie miesiąca - listopad 2017 rok

Dziś kolejne podsumowanie wyjść księcia Joachima w listopadzie 2017 roku. Zapraszam do dalszej części!

Time and Date

2 listopada w Klampenborg odbyło się coroczne wręczenie nagród Króla Christiana IX oraz Królowej Luizy. W tym roku zostało nagrodzonych kolejnych trzech naukowców zajmujących się chorobami dzieci.


W tym roku nagrody otrzymali:

 - Profesor dr. Kim Fleischer Michaelsen pracujący na Wydziale Sportu i Żywienia na Uniwersytecie w Kopenhadze. Otrzymał nagrodę 100 000 koron.
- Sophie Eg Jorgensen, obecnie studiuje doktorant na Wydziale Medycyny Zakaźnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Aarhus
- Lekarz Thea Vestergaard pracująca na oddziale gastroenterologicznym


7 listopada Książę Joachim wziął udział w oficjalnej prezentacji nagród CSR Awards. Wydarzenie to miało miejsce w siedzibie Dansk Industri w Kopenhadze. Jest to nagroda przyznawana dwóm firmom, które w ciągu roku dokładały wszelkich starań, aby stworzyć możliwości dla osób wymagających szczególnej troski.


W swoim przemówieniu, Joachim podziękował wielu firmom za tak wielki trud włożony w pomoc innym. W tej akcji wzięło udział aż 100 firm, lecz zwycięstwo odniosły: Trinity Hotel and Conference Centre, która zatrudnia ludzi z autyzmem oraz Elite Environment, która zapewniła pracownikom stałe dochody.


9 listopada został zaproszony jako patron organizacji CARE do wzięcia udziału w wieczornym spotkaniu stowarzyszenia ''Synnejsky Embassy''. Jednym z gości był Hans-Georg Moller, który jest głównym przedstawicielem stowarzyszenia oraz Agencji Pomocy CARE. Towarzyszy również księciu Joachimowi podczas wizyty w Nepalu na początku roku.10 listopada książę Joachim uczestniczył w inauguracji ''Heraldic Conference'', która odbyła się w dniach 10-13 listopada. Tegorocznym tematem były Zakony Wielkiego Krzyża oraz ich tradycje. Na tym wydarzeniu było obecnych 80 osób.Jak zapewne widzieliście na Twitterze, 12 listopada miał miejsce mecz piłki nożnej między reprezentacją Danii a Irlandii. Decydował on o tym czy Dania dostanie się na Mistrzostwa Świata w Rosji. Jak się okazało, nie tylko Mary, Frederik i Christian byli na nim obecni, ale i Joachim z Felixem.13 listopada Joachim uczestniczył na przyjęciu pożegnalnym dyrektora generalnego organizacji CARE, Nielsa Tofte, który przeszedł na emeryturę. Przez 25 lat towarzyszył księciu Joachimowi i podróżach do różnych zakątków świata.Ze względu na ustępujące stanowisko, następcą pana Tofte został Rasmus Stuhr Jakobsen, znany wcześniej ze stanowiska szefa oddziału ratunkowego ds. uchodźców. To jak pożegnanie z dobrym przyjacielem - tak książę Joachim skomentował odejście Nielsa Tofte.


Następnego dnia (14 listopada) książę Joachim zaprezentował stypendia naukowe Stowarzyszenia Diabetologicznego w Kopenhadze. Książę wygłosił krótkie przemówienia, a po zakończeniu wręczania nagród, wykonał pamiątkowe zdjęcia z nagrodzonymi.

26 listopada Jego Królewska Wysokość odbył podróż do Iraku, aby spotkać się z duńskimi żołnierzami wysłanymi na misję do tego kraju. Odwiedził on siedzibę wojska w Al-Assad Basen oddalonego o około 250 kilometrów od Bagdadu.

Ze względów bezpieczeństwa ogłoszono wizytę księcia w tym miejscu, ale nie podano określonej daty. Książę miał okazję przejść szkolenie znajdowania przydrożnych bomb oraz spotkać się z duńskim radarem, który dostarcza z bazy zdjęcia centralnego Iraku z lotu ptaka.

30 listopada odbyła się konferencja pt.''Polityka bezpieczeństwa ludzi'', która koncentrowała się na obecnej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa i obronie w Danii. Książę Joachim miał okazję wygłosić swoje przemówienie.Pojawiły się także nowe informacje na temat hrabiny Alexandry! Otóż była żona Joachima kupiła nową posiadłość w Charlottenlund w Północnej Zelandii od znanego piłkarza, Prebena Elkjaera. Według niektórych źródeł, dom został sprzedany za prawie 10 milionów koron.Dom zajmuje 215 metrów kwadratowych, a 53-letnia hrabina oficjalnie się do niego wprowadzi 15 stycznia. Ponadto niedawno zdradziła dziennikarzom, że mieszkanie było tylko tymczasowym rozwiązaniem, a największym marzeniem było zamieszkanie blisko przyrody.


Zdjęcia: royaldish.com, billedbladet.dk, bt.dk, kongehuset.dk

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger