Wywiad księcia Joachima dla ''E Cetera''

1 września opublikowano wywiad udzielonego przez księcia Joachima dla duńskiego magazynu ''E Cetera''. Z tej okazji postanowiłam przetłumaczyć najważniejsze wypowiedzi, które wyraził książę Joachim. Są one związane z życiem w rodzinie królewskiej.

https://twitter.com/crownprincely

Książę Joachim o 2 lipca 1980 roku (wtedy wraz ze swoim bratem, księciem Frederikiem ochrzcili dwa statki nazwane ich imionami):

Moi rodzice wielokrotnie próbowali to zrobić i powiedzieli: Nie bój się, po prostu rzuć mocno tę butelkę. To powinno się rozbić, bo inaczej będziesz musiał spróbować raz jeszcze. I udało się - wszystko było piękne. Potem inni dołączyli do nas, a następnie musieliśmy stać w skupieniu przez trzy sekundy i powiedzieć: Nazywam Cię. A potem dołączyliśmy do tłumu.

https://twitter.com/crownprincely

Jestem nerwem historycznym, uwielbiam się uczyć i rozpowszechniać wiedzę historyczną, zwłaszcza dla moich ukochanych dzieci. Kiedy odwiedzamy Niemcy, Szwajcarię czy Francję, staram się opowiadać dzieciom o miejscach, które są pamiątką po pewnych ważnych historycznych wydarzeniach. Niekiedy daję im także kilka historycznych zadań.

https://twitter.com/crownprincely

Mój dzień zaczyna się następująco: Wczesnym ranem szykuję ciepłą owsiankę dla siebie, żony i dzieci, przygotowujemy pudełko na lunch do szkoły, a wtedy zaczyna się przydzielone mi zadanie dnia. Raz zakładam zwykłą odzież, raz zakładam specjalny uniform do Kastellet (wojskowego dowództwa), może to być przygotowywanie przemówienia lub papierowa praca - a po tym jak dzieci będą już w szkole, prowadzimy standardowy dzień tak jak 95 % duńskiej populacji.

https://twitter.com/crownprincely


Jedną różnicą jest to, że nasz tydzień pracy zwykle trwa dłużej - zwykle w weekend, ponieważ w tych dniach mamy więcej wyjść. Nie mamy gwarancji na wolny weekend. I staramy się zrekompensować naszym dzieciom jak i samej osobie [...] Więc kiedy mamy wolne, nasze pytanie brzmi: czy jedziemy gdzieś z dziećmi czy razem spędzamy te dwa dni oglądając filmy na kanapie. Nie włączamy w to swoich przyjaciół, ponieważ chcemy, żeby w tych dniach miał miejsce weekend rodzinny.

https://twitter.com/crownprincely

To są tylko fragmenty wywiadu. Całości przetłumaczonej na angielski jeszcze nie znalazłam, ale mam nadzieję, że chociaż najważniejsze fragmenty Was zadowolą. A jutro kolejna ankieta na najładniejszą stylizację miesiąca.

3 komentarze:

 1. Ciekawy wywiad, w sumie poza oficjalnymi obowiązkami to zachowują się jak każda normalna rodzina

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogą,bo spoczywa na mniejsza presja i odpowiedzialność.Są normalną,ciepłą rodziną.
  Nie wiedziałam o pasji Joachima wobec historii. Z własnego doświadczenia wiem,że przekazana dzieciom we wczesnym wieku owocuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Żyją jak normalna rodzina, tylko standardy inne :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger