Podsumowanie miesiąca - sierpień 2017 rok

Ponieważ w lipcu książę Joachim nie odbył żadnych oficjalnych wyjść, notka o podsumowaniu lipca nie pojawiła się. Natomiast w sierpniu książę odbył 3 oficjalne wyjścia w tym wzięcie udziału w corocznym Grand Prix w Kopenhadze.

https://rainstormsandlovenotes.com

4 sierpnia przez kopenhaskim ratuszem miało miejsce oficjalne otwarcie corocznych wyścigów Grand Prix, w którym bierze udział Jego Królewska Wysokość. Również z tego powodu nie mogło go zabraknąć na tej inauguracji.Joachim miał okazję zobaczyć samochody, które zostaną zaprezentowane podczas wyścigu, który odbędzie się 5 sierpnia. Jego Królewskiej Wysokości towarzyszył Tom Kristensen, jeden z najlepszych duńskich kierowców wyścigowych.Następnego dnia czyli 5 sierpnia miały miejsce coroczne letnie Grand Prix w Kopenhadze, na którym księcia Joachima nie mogło zabraknąć. Na to wydarzenie zabrał ze sobą swoją żonę oraz dwójkę najmłodszych dzieci. Więcej o tym pisałam TUTAJ.
21 sierpnia jako patron Duńskiego Zespołu Kulinarnego miał okazję oglądać zmagania zespołów z Danii i Szwecji w przygotowywaniu pysznych potraw, których potem mógł spróbować i je ocenić. Konkurs odbył się w hotelu Crowne Plaza, a na to wydarzenie zaproszono aż kilkaset gości.


Kucharze z obu drużyn mieli zaserwować trzy dania - przystawka, obiad i deser. Po zjedzeniu wszystkich potraw, książę Joachim wygłosił przemówienie, w którym wyznał, że to wspaniałe jest zobaczyć współpracę zespołu oraz że przyszłość duńskiej gastronomii wygląda obiecująco.26 sierpnia miała miejsce oficjalna ceremonia ukończenia studiów na CBS (Copenhagen Bussiness School), gdzie studenci świętowali ukończenie studiów magisterskich. Szkoła powstała dokłafnie sto lat temu przez Duńskie Towarzystwo na rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości, która jest prywatna instytucją edukacyjną.W 1965 roku szkoła stała się instytucją szkolnictwa wyższego w duńskim systemie edukacji. Dziś jest zaliczana przez duńską ustawę na temat uniwersytetów z 2003 roku. Znajduje się ona w Frederiksborg w pobliżu centrum Kopenhagi. Na tej ceremonii Jego Królewska Wysokość wygłosił przemówienie, w którym podziękował za zaproszenie oraz życzył absolwentom jeszcze większego rozwijania kariery w biznesie.


29 sierpnia wziął udział w kolacji zorganizowanej przez Copenhagen Goodwill Ambassador Corps, której patronuje od 2008 roku. Organizacja Ambasadorzy Dobrej Woli powstała w 1996 roku w Kopenhadze i Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzona jest przez sekretariat oraz przewodniczącym i radą nadzorczą.


Zdjęcia: royaldish.com, kongehuset.dk

3 komentarze:

  1. Część wyjść raczej luźne,wakacyjne.Zazdroszczę mu kosztowania tych przystawek,obiadu i deseru :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czym zajmuje się ostatnia fundacja?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger