Wizyta w siedzibie AIDS w Skodsborg

Wczoraj księżna Marie jako patronka AIDS Foundation przybyła do miejscowości Skodsborg (miasta położonego na wchodzie Danii, oddalonego kilka kilometrów na północ od Kopenhagi), aby wziąć udział w charytatywnym turnieju fundacji, którego temat przewodni brzmiał Pokolenie bez HIV.AIDS uruchomiła taki projekt, aby zapobiec zakażeniu HIV dzieciom w okresie ciąży, narodzin oraz karmienia piersią. Ciekawostką jest to, że w Etiopii ponad 25% dzieci zakaża się HIV już w trakcie narodzin, a ponad 100 000 dzieci żyje z tą chorobą.

AIDS współpracuje z lokalnymi organizacjami, aby opracować prostą metodę, która zapobiegnie rozprzestrzeniania się infekcji oraz nad rozprzestrzenianiem się tej metody aż będzie ona skuteczna. Ta metoda uwzględnia trudności, z którymi borykają się etiopskie kobiety. Ponieważ kobiety same nie mają nic do zjedzenia, nie produkują wystarczającego pokarmu dla swoich dzieci. Organizacje zaangażowane w tę sprawę dostarczają wystarczającą ilość mleka przez sześć miesięcy po urodzeniu, a następnie co sześć miesięcy.AIDS również finansuje wizyty u lekarza tuż po urodzeniu dzieci. Fundacja również utworzyła spotkania grupowe dla osób zakażonych HIV, aby mogli porozmawiać o wyzwaniach, przed którymi stają. Kolejne zadania organizacji związane jest z ojcostwem czyli aby ojcowie mogli zrozumieć problemy matek i dzieci oraz przed czym będą musiały stawić czoło w przyszłości.Wydarzenie rozpoczęło się serią wygłoszenia przemówień, które także wygłosiła Jej Królewska Wysokość (postanowiłam przetłumaczyć fragmenty):

Stoję tutaj jako patronka AIDS, ale jestem tu także jako matka. Dzisiaj jest ważny dzień, ponieważ dziś jesteśmy tu, aby dać swój wkład w walkę o świat bez HIV i AIDS - świat, w którym nie ma dzieci urodzonych z HIV. Choroby ta od dziesięcioleci zabrały miliony rodziców od swoich dzieci, zwłaszcza w Afryce, które straciły matkę, ojca lub obojga rodziców z powodu AIDS. Również dużo dzieci urodziło się z HIV.[...] Jako matka zdrowych dzieci mogę tylko spróbować zrozumieć bezsilność i smutek matek, które mają HIV, a kiedy trzymają w ramionach swoje dziecko, rodzi im się świadomość, że je zakaziły. Ale to jest nadal ważne dla setek tysięcy matek i ojców w Afryce, a zwłaszcza w Etiopii, gdzie 25% dzieci jest zakażone wirusem HIV przez matkę. Dziś razem możemy podjąć ważne kroki w kierunku nowych pokoleń bez HIV.Dziś mamy okazję pomagać matkom i ojcom z Etiopii, aby ich dzieci urodziły się bez HIV i dorastały szybko, silnie i miały wielkie marzenia o przyszłości - ale potrzebny jest dostęp do leczenia wszystkich kobiet w ciąży z HIV w Etiopii, co wymaga dużo wiedzy i wsparcia dla świeżo upieczonych rodzin. Moja nadzieja, jako patronka i jako matka, jest taka, że dzisiaj będzie razem wspierać projekt fundacji AIDS w Etiopii. Razem możemy stworzyć nowe pokolenie bez HIV - świat bez AIDS.CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:
Marynarka - Emporio Armani
Buty - Sergio RossiNastępne wyjście księżnej będzie miało miejsce 18 września - razem z księciem Joachimem będzie uczestniczyć w corocznym przyjęciu zorganizowanym przez Schackenborg Fund.

Zdjęcia: royaldish.com, sn.dk

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger