Marie i Joachim na uroczystościach z okazji Dnia Flagi

Dziś w Danii obchodzony jest Narodowy Dzień Flagi. Z tej okazji najważniejsi przedstawiciele państwa biorą udział w oficjalnych ceremoniach upamiętniających to wydarzenie. Wśród nich znaleźli się Marie i Joachim, którzy tego dnia byli obecni na uroczystościach w Skive.To był ich debiut jeśli chodzi o obecność na ceremonii w tej miejscowości. W ubiegłym roku para książęca spędziła ten dzień w Kopenhadze, natomiast dziś w oficjalnych uroczystościach w stolicy brali udział Książę Frederik i Księżna Mary.Uroczystości rozpoczęły się porannym nabożeństwem w jednym z kościołów. Ponieważ ta część była prywatna, pojawiło się tylko jedno zdjęcie z wnętrza. Ciekawostką jest to, że flaga Danii jest jedną z najstarszych flag na świecie.Następnie Marie i Joachim udali się na uroczystości, które odbyły się na głównym placu w Skive. Jego Królewskie Wysokości złożyły wieniec żołnierzom, a następnie oddali im cześć poprzez skinienie głowy.Kolejnym punktem programu była wizyta w jednym z pobliskich muzeów. Para książęca miała okazję zapoznać się z pamiątkami związanymi z dzisiejszym dniem, a następnie zjeść lunch i dowiedzieć się bardziej szczegółowych informacji na temat historii Danii.Tak jak zapisane jest w Wikipedii:

Według legendy flaga spadła z nieba 15 czerwca 1219 w czasie krucjaty liwońskiej duńskiego króla Waldemara II do Estonii. Z nią w ręku wygrał bitwę niedaleko dzisiejszego Tallinna (tarcza herbu mniejszego tego miasta zresztą przedstawia także biały krzyż na czerwonym tle). Przyjmuje się, że jest ona najstarszą spośród używanych obecnie w Europie flag suwerennych państw (pierwsza wzmianka w roku 1481). Flaga posiada różne wersje, a ich używanie jest ściśle regulowane prawem. Duńczycy w sposób szczególny przywiązani są do swego symbolu, który towarzyszy im w czasie różnych świąt i uroczystości prywatnych (np. Boże Narodzenie, urodziny).CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:
Płaszczyk - Zara
Sukienka - Warehouse
Szpilki - Malene Birger
Kopertówka - LongchampZapewne tego wcześniej nie napisałam, ale kolejną ciekawostką jest to, że toczek, który księżna Marie miała na sobie podczas dzisiejszego wyjścia, dostała go w prezencie od Królowej Małgorzaty z okazji narodzin jej córki, księżniczki Atheny w 2012 roku.Zdjęcia: royaldish.com, kongehuset.dk, skivefolkeblad.dk

5 komentarzy:

 1. Przewidziałam właśnie taki skromny płaszczyk z falbankami,jej ulubiony. Stylizacja odpowiednia do podniosłej okazji. Dobrze,że na takich uroczystościach państwowych królowa nie wysyła tylko następcę tronu,ale korzysta z pomocy młodszego syna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że Marie wybrała odpowiednią styliację co do okazji. Moim zdaniem sukienka nie powinna być w kwiaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co przeszkadza sukienka w kiaty to nie jest smutna uroczystość tylko Dzień Flagi a to jest doniosła uroczystość państwowa powinna być radosna ponieważ świadczy o niepodległości i integralności państwa:)DW

   Usuń
  2. Sukienka w kwiaty ok, zdaje się, że to ta z konfirmacji Nikolai'a. Tyle tylko, że zbyt letnia... naprawdę powinna była wybrać coś bardziej oficjalnego pod ten płaszczyk.

   Usuń
  3. Teraz myślę, że źle się wyraziłam - chodziło mi o to że sukienka powinna być bardziej galowa.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger