St.Joseph Sisters School - szkoła księcia Henrika i księżniczki Atheny

Tak jak obiecywałam, dziś notka na temat szkoły, do której obecnie uczęszcza dwójka najmłodszych dzieci księcia Joachima. Henrik rozpoczął tam naukę w sierpniu 2015 roku, a natomiast jego siostra - dwa lata później. Dziś chcę Wam przybliżyć zasady panujące w tej szkole, do których muszą się stosować dzieci Marie i Joachima.

Wikimedia Commons


Placówka oficjalnie powstała w 1858 roku przez siostry zakonne Św. Józefa z Danii. Jest to prywatna, katolicka szkoła dla uczniów, w której mogą się kształcić od przedszkola aż do dziesiątej klasy. Szkoła oferuje wykształcenie, które promuje wysokie standardy akademickie oraz skupia się na rozwoju moralnym i intelektualnym uczniów.

https://hasseferrold.blogspot.com


W roku 2016-2017 łączna liczba dzieci wynosi 750 uczniów. Jak mówi inspektor szkolny, Rene Glud Jensen: Institut Sankt Joseph jest dobrze funkcjonującą prywatną szkołą, która spełnia wymagania duńskiej ustawy o szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Dobrze wykształcony i zaangażowany personel zapewnia nauczanie na dobrym poziomie akademickim.

sanktjoseph.dk


Teraz kilka krótkich informacji:

Średnia klas: 22,8
Stosunek uczniów do nauczyciela: 12:1
Pracownicy wydziału: 80
Przynależność religijna: 60% protestanckich, 20% katolickich, 20% inne (muzułmańskich, buddyjskich, żydowskich lub ateiści)
Różnorodność: uczniowie pochodzący z ponad 81 krajów, którzy mówią w 33 różnych językach ojczystych

Logo szkoły / http://sanktjoseph.dk


Tak jak w każdej szkole obowiązują pewne zasady. Poniżej znajduje się 9 podpunktów, które mówią, jakie są oczekiwania szkoły poprzez jej realizacje:

1. Każde dziecko będzie wykształcone i ukształtowane w wartościach społeczności, demokracji i równej godności człowieka.
2. Każde dziecko otrzyma zrozumienie na temat jego religii, narodowości, języka oraz kultury.
3. Każde dziecko będzie miało samoświadomość z rosnącym uznaniem własnej siły i wartości.
4. Każde dziecko wykorzystuje swoje umiejętności w celu uczenia się, rozwijania kreatywności i biegłości.
5. Każdy światopogląd i system przekonań dziecka zostaną opracowane i uczynione bardziej dojrzale.
6. Każde dziecko będzie miało prawo chcieć się udzielać dla dobra innych ludzi i świata w celu stworzenia większej wolności, sprawiedliwości i pokoju.
7. Każde dziecko będzie miało zdolność i odwagę do podejmowania etycznie opanowanych wyborów oraz wiedzieć, że decyzje mają także konsekwencje.
8. Każde dziecko opuszcza szkołę o określonych kompetencjach, odwadze oraz pragnienia uczenia się przez całe życie.
9. Uczniowie szkoły staną się pozytywnymi członkami społeczeństwa poprzez uprzejmość i empatię wobec innych.

Wikipedia


Główne przedmioty nauczania to: język duński, język angielski (od 1 klasy), matematyka, muzyka, religia, język francuski, język niemiecki, wychowanie fizyczne, biologia, chemia, historia, informatyka, przyroda, geografia i badania społeczne. Każda dziewiąta klasa (ostatnia w tej szkole) tuż przed zakończeniem swojej nauki, ma okazję udać się do nauczyciela prowadzącego rekolekcje oraz porozmawiać z rówieśnikami o tym, czego się dowiedzieli oraz dokąd zmierzają w życiu.

The Copenhagen Post

W kampusie szkoły znajduje się duży budynek główny z czterema kondygnacjami, budynek dodatkowy dla klubów przedszkolnych oraz szkolnych a także teatr i budynek dla gimnazjum.  tyłu szkoły znajduje się cmentarz wypełniony przepięknymi liśćmi stanowiący malownicze tło dla dzieci bawiących się na dziedzińcu.

Wikipedia

To wszystko jeśli chodzi o główne informacje dotyczące placówki, do której uczęszczają Henrik i Athena. Mam nadzieję, że post przypadł Wam do gustu!

4 komentarze:

  1. Dzięki za informacje i przybliżenie szkoły.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa notka.
    Mam wielką prośbę - o zmianę czcionki, czy byłoby to możliwe? Tę, jak zresztą wszystkie zawierające duże litery, bardzo źle się czyta na dłuższą metę, jest bardziej niewyraźna od klasycznej z małymi, i trochę męczy wzrok.
    Byłabym wdzięczna bo już nieraz rezygnowalam z czytania - a szkoda :-). Pozdrawiam. Milka

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger