Raport roczny 2016 - Działalność księżnej Marie

Od kilku dni na stronie DRK znajduje się roczny raport podsumowujący działalności członków rodziny królewskiej oraz co przez to osiągnęli. Wśród raportów znalazł się jeden na temat księżnej Marie a konkretnie o jej współpracy z Agencją Zarządzania Kryzysowego.


W czerwcu 2016 roku księżna Marie stała się specjalnym asystentem w jednym z projektów Agencji Zarządzania Kryzysowego. Jej zadaniem jest wzmocnić odporność obywateli w sytuacjach kryzysowych. W czasie Bożego Narodzenia Danię nawiedził huragan, który spowodował wielkie straty. 


Na niektórych obszarach wystąpiły powodzie oraz zostało uszkodzonych wiele domów rodzinnych. Największe straty poniosło miasteczko Roskilde, które księżna odwiedziła 27 grudnia 2016 roku. Spotkała się z ponad stoma ratownikami z lokalnej straży pożarnej oraz z Agencji Zarządzania Kryzysowego, którzy przez wiele godzin pracowali nad tym, aby woda jeszcze bardziej się nie rozprzestrzeniała.


Muszę powiedzieć, że to jest imponujące, że te niezwykłe osoby chcą z własnej woli pomóc innym. Dlatego jestem bardzo dumna z Danii - powiedziała księżna podczas swojej wizyty. Kluczowym znaczeniem dla księżnej jest indywidualne zaangażowanie obywateli w sytuacjach wypadkowych. W czerwcu 2016 roku księżna otrzymała zadanie, które polega na rozwinięciu nowej akcji, której celem jest wzmocnienie sieci lokalnych oraz osoby, które dzięki tego typu szkoleniom, będą mogły zapobiegać katastrofom.W ciągu ostatnich 6 lat księżna zdobyła głębszą wiedzę na temat zarządzania i zadań Emergency Management Agency dzięki współpracy z zarządem i spotkaniom z partnerami biznesowymi. W 2011 roku księżna przeszła szkolenie w ramach zadań operacyjnych.Mój związek z Agencją Zarządzania Kryzysowego nauczył mnie, że każdy odgrywa ważną rolę i może przyczynić się do zminimalizowania szkód wszelkiego nieszczęścia. Według mnie dobra komunikacja i współpraca z obywatelami jest zatem decydująca - powiedziała księżna Marie.


Stanowisko jako specjalny asystent projektu ma status wolontariatu. Marie jako członek rodziny królewskiej angażuje się również we współpracę ze swoimi patronami nad kościołami (organizacja DanChurchAid). Zaangażowanie księżniczki jest nieodpłatne.1 komentarz:

  1. Co do tekstu: nie "stoma ratownikami" tylko "ponad setką ratowników". Sorry, ale czasami błędy w tekście są straszne.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger