Oficjalne otwarcie Sternfahrt niedaleko Zamku Sonderborg.

Wczoraj Marie i Joachim po raz kolejny razem odbyli oficjalne wyjście. Przybyli do miasteczka Sonderborg położonego na południowym brzegu Jutlandii, aby uczestniczyć w oficjalnej inauguracji festiwalu Sternfahrt.


Para książęca przybyła na miejsce kilka minut po godzinie 17:00. Zostali ciepło powitani przez organizatorów festiwalu, a następnie księżna otrzymała bukiet kwiatów od chłopczyka ubranego w strażacki strój.Sternfahrt to impreza okolicznościowa organizowana co drugi rok w jednym z europejskich krajów z okazji Dnia Wniebowstąpienia (duń. Kristi Himmelfarts Dagene). W tym roku gospodarzem tego wydarzenia jest Dania. 


Celem tego festiwalu jest wymiana doświadczeń z pracownikami ratowniczo-gaśniczymi z innych krajów oraz tworzenie profesjonalnych sieci społecznych dla pracowników ds. ratownictwa. Podczas festiwalu odbywają się : spotkania zawodowe, różnego rodzaju wystawy, krótkie wycieczki po okolicy czy pokaz muzyczny z udziałem orkiestr, których członkami są służby ratowniczo-gaśnicze.
W czasie wygłaszania przemówień, również Marie miała okazję podzielić się swoimi refleksjami z innymi zaproszonymi gośćmi. Można powiedzieć, że na tym wydarzeniu nie mogło jej zabraknąć, ponieważ od kilku lat angażuje się w sprawy dotyczące sytuacji kryzysowych, a nawet jest specjalnym asystentem projektu DEMA.
Mówi się, że Sternfahrt jest jednym z największych europejskich międzynarodowych festiwali dla wolontariuszy i pracowników, którzy swoje zamiary wiążą z ratownictwem. W tym wydarzeniu zwykle bierze udział aż 3 000 osób z ponad 15 krajów!Po serii przemówień i oficjalnej inauguracji, Marie i Joachim jako pierwsi zwiedzili to miejsce. Obejrzeli różne obiekty związane z ratownictwem m.in. drabinę strażacką, do której księżna miała okazję wsiąść.

Jeśli chodzi o stylizację, księżna ponownie wybrała płaszczyk od Miu Miu (ostatnio miała go na sobie podczas Oficjalnego Otwarcia Parlamentu w ubiegłym roku). Rozpoznano także szpilki oraz kopertówkę, które pochodzą od LK Bennett.Następne wyjście księżna odbędzie 8 czerwca, także dużo czasu jeszcze przed nami. Ze względu na to, że powoli zbliża się koniec roku szkolnego, nie będę bardzo aktywna od poniedziałku do piątku, ewentualnie w weekendy postaram się częściej zaglądać na bloga i aktualizować wydarzenia, które będą mieć miejsce w ciągu tych 5 dni.1 komentarz:

  1. Marie pewnie zebrała doświadczenia i nowe rozwiązanie do pracy.
    Para książęca pięknie razem wyglądała, gdy szła pod ramię.
    Klasyczna,odpowiednia stylizacja i ślicznie spięte włosy.    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger