Książę Joachim z dziećmi na dziecięcych wyścigach samochodowych w Aarhus + więcej

Dziś książę Joachim postanowił wziąć z nimi udział w inauguracji dziecięcych wyścigów samochodowych organizowanych corocznie w miasteczku Aarhus. Na to wydarzenie wybrał się z Felixem, Henrikiem, Atheną oraz Oscarem Siesbye wraz ze swoimi pociechami.


Wyścigi polegają na tym, że dzieci wsiadają do swoich pojazdów a w czasie ich jazdy, pomagają im rodzice. W czasie konkurencji księżniczka Athena usiadła na samochodzie swojego starszego brata i trzymała za rękę Sofię Agnete, córkę Oscara i Britt Siesbye.


Na pewno dzieciom taka zabawa sprawiła im frajdę. Poniżej więcej zdjęć z tego wydarzenia :
*******************************************************************

Zapewne tę informację widzieliście już kilka dni temu, ale dopiero teraz postanowiłam to uwzględnić w tej notce. Otóż kilka dni temu opublikowano zdjęcie znaczku pocztowego przedstawiającego Królową Małgorzatę II oraz Księcia Henrika. Znaczek został wykonany z okazji zbliżającej się 50.rocznicy ślubu pary królewskiej, która wypada 10 czerwca.


***************************************************************

Dwa dni temu czyli 18 maja Pałac Królewski wydał oświadczenie, które poinformowało iż księżniczka Alexandra Sayn-Wittgenstein-Berleburg (córka księżniczki Benedikte) oraz Grev Jefferson postanowili rozwieźć się po 18 latach małżeństwa! Ich ślub miał miejsce w Pałacu Graasten w 1998 roku.


Doczekali się dwójki dzieci : hrabiego Richarda (urodzonego 14 września 1999 roku) oraz hrabiny Ingrid (urodzonej 16 sierpnia 2003 roku). Rodzina często bywała w podróży - mieszkali m.in. w Londynie, Paryżu a przez ostatnie trzy lata w Niemczech.


Jak komentuje księżniczka Alexandra :

Jest to niezwykle trudna decyzja. Znamy się ponad 30 lat, ale wspólnie podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Co prawda nasze małżeństwo przestanie istnieć ale rodzicielstwo nigdy. Nasza cała rodzina jak i nasze dzieci, które przeżyły śmierć dziadka, przeżywa teraz trudny czas dlatego prosimy o spokój i wyrozumiałość.


2 komentarze:

 1. Dziwne te wyścigi. Niezbyt jednak bezpieczne to siedzenie i trzymanie koleżanki na sąsiednim aucie. Athena mogła spaść, podobnie jak koleżanka. Mało odpowiedzialne.
  Felix znudzony haha

  Może zwlekali z rozwodem, bo ojciec księżniczki Alexandry nie pochwaliłby tej decyzji. Pomijam to, że wolał by syn żył w nieformalnym związku niż to by był bardziej szczęśliwy żeniąc się z ukochaną.
  Co do rozwodu to mogła przyczynić się do tego depresja Graffa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wyścig, ale trochę nieodpowiedzialne ze strony panów, że dziewczynki siedziały jak siedziały. Każda mogła spaść prosto pod koła skoro tak się trzymały za ręce.
  Felix widzę zachwycony.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger