Podsumowanie miesiąca - kwiecień 2017 rok

Dziś kolejna notka podsumowująca wydarzenia z udziałem innych członków Duńskiej Rodziny Królewskiej w tym księcia Joachima z ubiegłego miesiąca. W kwietniu mąż księżnej Marie odbył 4 spotkania związane z jego patronami.

7 kwietnia miał okazję obejrzeć wystawę ,,Wasterland'' znajdującą się w Danish Architecture Center w Kopenhadze. Przedstawia ona różne dzieła wykonane z przedmiotów poddanych recyklingowi w celu ochrony środowiska.


Wystawa pokazuje przykład firmy Lendager Group, która jest jedną z pierwszych siedzib wybudowanych dzięki recyklingu betonu. Takie inicjatywy pomagają wprowadzić większą uwagę na trwałość i gospodarkę w społeczeństwie oraz w rozwoju korzyści ekonomicznych i ekologicznych.25 kwietnia Książę przedstawił nagrody dla młodych, wybitnych naukowców w ramach konkursu ,,Młodzi Naukowcy''. Celem tego konkursu było sprawdzić umiejętności i pomysłowość młodych osób w naukach przyrodniczych.Mogli w nim wziąć udział uczniowie ze szkoły podstawowej czy szkoły średniej. Joachim jest patronatem corocznych turniejów. Są one organizowane aby wzmocnić umiejętności, logikę i spryt młodzieży aby stały się w przyszłości wielkim wzorem dla Danii.27 kwietnia członek Duńskiej Rodziny Królewskiej wręczył wyróżnienia dla uczestników Generalnej Organizacji Personelu Rezerwy. Stowarzyszenie oficerów rezerwowych w Danii zostało utworzone 27 kwietnia 1960 r. Medale zostały przyznane dla osób, które podjęły szczególny wysiłek by poświęcić się swojej pracy.


Natomiast 29 kwietnia uczestniczył w inauguracji wystawy światowej sławy rzeźbiarza Henry'ego Moore'a, który żył w latach 1898-1986. Ma być ona wystawiona od 29 kwietnia do 3 grudnia 2017 roku w Muzeum Sztuki w Tonder.
Również w ciągu poprzedniego miesiąca nie pojawiły się żadne informacje dotyczące dalszych członków Duńskiej Rodziny Królewskiej.

3 komentarze:

  1. Miło jest się dowiedzieć czegoś o pracy Joachima,choć skromnej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że w końcu się wziął w garść i pełni swoje obowiązki!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger