Konfirmacja księcia Felixa

Dziś w Kopenhadze miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w Duńskiej Rodzinie Królewskiej. Mianowicie książę Felix, drugi syn księcia Joachima jak i drugi wnuk Królowej Małgorzaty II, przystąpił do sakramentu konfirmacji.


Ceremonia odbyła się dokładnie o godzinie 11:00 w kaplicy Pałacu Fredensborg. Jeszcze kilka godzin przed tym wydarzeniem, oficjalna strona DRK Kongehuset.dk opublikowała zdjęcia z dzieciństwa księcia (KLIK)


Rodzina chłopca jak i zaproszeni goście na tą uroczystość, opuścili kaplicę o godzinie 11:55 (z 10-minutowym opóźnieniem ;) ). Ciekawostką dzisiejszego dnia było to, że dokładnie 62 lata temu,1 kwietnia 1955 roku odbyła się konfirmacja Królowej Małgorzaty II.


Dla przypomnienia - książę Felix został ochrzczony 4 października 2002 roku w jednej z najmniejszych katedr znajdujących się w Danii, która znajduje się w miasteczku Tonder. Również wybór miejsca konfirmacji nie był przypadkowy - w tym samym miejscu przyjmowali go książę Frederik, książę Joachim, książę Nikolai oraz tak jak wspominałam wyżej, Królowa Małgorzata.


Nabożeństwo było celebrowane przez Królewskiego kapelna, Erika Normana Svendsena. Z rodziny hrabiny Alexandry była obecna także jej mama, Christa Manley. Kaplica Pałacu Fredensborg została zbudowana w latach 1724-1726 przez architekta Johana Corneliusa Kriegera.


Po zakończonych uroczystościach w kaplicy, wszyscy udali się na przyjęcie zorganizowane przez Królową Małgorzatę II, które odbyło się w Pałacu Christiana IX w Amalienborg.Na tym wydarzeniu byli również obecni książę Frederik oraz księżna Mary z dziećmi : księciem Christianem (jego konfirmacja będzie następna), księżniczką Isabellą, księciem Vincentem i księżniczką Josephine.


W tym dniu księżna Marie pokazała się w nowej sukience od Huishana Zhanga oraz kopertówką od Malene Birger. Według mnie, cała ta stylizacja dodała księżnej uroku i dziewczęcości.


A niedługo zapewne pojawią się oficjalne zdjęcia z tego wydarzenia. Pojawią się one w oddzielnej notce!

15 komentarzy:

  1. To piękna,wiosenna,po prostu zwyczajnie rodzinna uroczystość.Dla królowej to musi być wyjątkowe,że w tym samym dniu co ona także jej wnuk przyjmie sakrament.
    Marie wygląda prześlicznie, piękny płaszczyk, uroczy toczek i na pewno nie na swoje lata.
    Fenomenalna stylizacja,Marie świetnie się spisała.
    Miło znów zobaczyć dzieci:)

    OdpowiedzUsuń
  2. No dzisiaj stylizacyjnie marie zdecydowanie lepiej niz mary.mlodziej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Młodziej? To popatrz na jej cerę, która zdradza wiek. Francuzki nie mają ładnej cery.

      Usuń
  3. Wszystkie trzy panie (Mary, Alexandra i Marie) prezentowały się dzisiaj pięknie, ale moje serce skradła chyba stylizacja Marie <3
    Aż trudno uwierzyć, że następna konfirmacja w rodzinie to będzie konfirmacja Christiana :O

    OdpowiedzUsuń
  4. Moje serce skradła stylizacja Alexandry :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Tylko, ze w centrum uwagi powinien byc Felix i jego rodzice, a tu blyszczy Marie, jakby sama do tej konfirmacji przystepowala, zas Alexandra - matka najglowniejszej dzis osoby - z boczku skromnie.
    Nie, nie podoba mi sie Marie, zas wszystko bardzo ladnie swiadczy o Alexandrze!, ze w przeciwienstwie do swojej nastepczyni - nie pcha sie na pierwszy plan! To barszo nieelegancko ze strony Marie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestes smieszna.za wszystko krytykujesz marie. nawet to gdzie stoi.jesli innym to nie przeszkadza to tobie tez nie powinno. a to ze marie jest piekna kobieta i wzbudza uwage,to juz nie zalezy od niej.

      Usuń
    2. Jezeli malo eleganckie zachowanie dla Ciebie jest wszystkim - to tak - za wszystko! Czy Marie jest piekna konbieta - to kwestia gustu; czy innym to nie przeszkadza - tego nie wiemy , wiedza "oni", natonmmiast gdy nie uzewnetrzniaja swojego ewentualnego niezadowolenia - to znow swiadczy na "ich" korzysc :)

      Usuń
    3. ciesze sie ze nie masz wiekszych problemow w zyciu, niz tylko przejmować sie gdzie ktos stoi :*

      Usuń
  6. http://princessesblog76.blogspot.com/2017/04/confirmation-du-prince-felix.html?m=1
    Więcej zdjęć.
    Mary bardzo elegancko,ale to Marie ma w sobie więcej dziewczęcego uroku.Jej torebeczka pochodzi od Malene Birger.

    OdpowiedzUsuń
  7. Pięknie wszyscy wyglądali ale szczególnie zwróciłam uwagę na hrabinę Alexandre bardzo elegancka kobieta obserwuję ją od zaręczyn z Joachimem i od razu ją polubiłam.Marie pięknie wygląda.Ja uważam,że do zdjęcia na pierwszym planie powinni być Felx oraz rodzice Alexandra i Joachim pozostali bardziej powinni stać za nimi.:) DW

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ano wlasnie....

      Usuń
    2. Widać na filmiku, że Joachim zachęcał Marie do tego by przy nim stanęła. Również na nim widać jak Marie gestem ręki chce by Alexandra podeszła bliżej, ale ta nie chciała (to bodajże 1:50-2:00) Filmik : http://www.billedbladet.dk/kongelige/danmark/video-prins-felix-tog-hul-paa-sin-konfirmationsfest-omgivet-af-familien

      Usuń
    3. Hrabina Alexandra wyglada bardzo ladnie, na ofizialnych zdieciach sa ustawieni prawidlowo czyli rodzice Felixa przy nim.

      Usuń
    4. Szkoda tylko, że zamiast Alexandry, najbardziej wdać Marie.

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger