Marie otrzyma najwyższe francuskie odznaczenie! + Marie, Joachim, Henrik oraz Athena na inauguracji parku rozrywki Bakken

Wczoraj na oficjalnej stronie internetowej Duńskiej Rodziny Królewskiej, potwierdzono, iż księżna Marie otrzyma francuski order La Legion d'Honneur. Ceremonia wręczenia orderu odbędzie się 7 kwietnia w Ambasadzie Francji w Kopenhadze.


Legia Honorowa, Order Narodowy Legii Honorowej (fr. L’Ordre national de la Légion d’honneur) – najwyższe odznaczenie nadawane przez państwo francuskie. Legia nadawana jest zarówno cywilom, jak i wojskowym, kobietom i mężczyznom, także cudzoziemcom, za szczególne osiągnięcia w życiu wojskowym i cywilnym. 
Order jest nadawany za znamienite zasługi dla Francji osobom, które spełniają kryteria utarte przez ponad dwa wieki jego istnienia:
 • znamienite zasługi cywilne lub wojskowe,
 • bezinteresowne działania dla wspólnego dobra narodu,
 • zachowania obywatelskie będące wzorem dla innych,
 • długoletnia służba, przynajmniej lat aktywności

Źródło : Wikipedia

***************************************************************

Również wczoraj w Klampenborg miała miejsce oficjalna inauguracja parku rozrywki Bakken, na którym byli obecni Marie i Joachim. Ze względu na otwarcie ośrodka głównie przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, para książęca zabrała ze sobą dzieci, Henrika i Athenę.


Na miejsce przyjechali stylową bryczką. Powitali ich właściciele parku oraz mężczyznę i chłopca ubranych w stroje kucharzy. Na początku Henrik i Athena mieli za zadanie otworzyć bramę za pomocą wielkiego klucza.Po otworzeniu bram, jako pierwsze miejsce odwiedzili Korsbæk, gdzie tam mieli okazję spróbować słodkich smakołyków w kuchni Laury, którą można podziwiać w serialu Matador. Mieli także okazję zabrać kilka ciastek do domu. Wychodząc z budynku otrzymali maskotki.Następnie przejechali się jedną z kolejek górskich. Z relacji świadków, para książęca jak ich dzieci mieli niezły ubaw podczas jazdy.


Co do stroju, księżna wybrała płaszczyk od Emporio Armani, który miała go na sobie już kilka razy. Reszty stroju na razie nie zidentyfikowano.


************************************************************

A jutro w kaplicy Pałacu Fredensborg będzie miała miejsce oficjalna konfirmacja księcia Felixa, drugiego syna księcia Joachima i hrabiny Alexandry. Wiadomo już, że nabożeństwo odbędzie się o godzinie 11:00 pod przewodnictwem Królewskiego kapelana, Erika Normana Svendsena. 


Po nabożeństwie zaproszeni goście udadzą się do Pałacu Christiana IX na uroczysty obiad. Tam również będzie miała miejsce sesja zdjęciowa upamiętniająca to wydarzenie. O godzinie 11:45 będziemy mieli okazję zobaczyć chłopaka z rodzicami na dziedzińcu Pałacu po zakończonym nabożeństwie. 


Postaram się dla Was zrobić transmisję z tego wydarzenia, dlatego śledźcie mojego bloga od godziny 11:00!

5 komentarzy:

 1. To zaszczyt i wielkie wyróżnienie dla Marie,to dla niej będzie z pewnością wzruszający moment.
  Widać,że park rozrywki nie tylko był przygodą dla dzieci,ale para książęca też się bawiła na całego: )

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy wiadomo, jak uzasadniono przyznanie orderu Marie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej się dziwię, bo aż tylu lat działalności to Marie nie ma, bo w jakiej dziedzinie?

   Usuń
 3. Jacy kucharze podczas powitania przed parkiem? Przecież to nie są stroje kucharzy!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger