Ceremonia wręczenia La Legion d'Honneur!

Tak jak zapowiadałam, dziś notka z jednego z najważniejszych wydarzeń księżnej Marie - wręczenie najważniejszego francuskiego orderu - La Legion d'Honneur. Ceremonia miała miejsce wczoraj wieczorem w Ambasadzie Francji w Kopenhadze.


Księżna przybyła na miejsce o godzinie 18:30 w towarzystwie męża, księcia Joachima. Zostali powitani przez Ambasadora Francji ds.praw człowieka, Francoisa Zimeraya, a następnie udali się do miejsca, gdzie miała mieć miejsce ceremonia wręczenia orderu.


Następnie zapozowano do wspólnego zdjęcia na krótko przed wręczeniem orderu.


Na tym wydarzeniu była także rodzina księżnej : rodzice Francoise Grassiot oraz Alain Cavallier, oraz jej przyrodni bracia, Charles i Edouard Cavallier. Również był obecny teść Marie, książę Henrik.Dla przypomnienia :

Legia HonorowaOrder Narodowy Legii Honorowej ( L’Ordre national de la Légion d’honneur) – najwyższe odznaczenie nadawane przez państwo francuskie. Legia nadawana jest zarówno cywilom, jak i wojskowym, kobietom i mężczyznom, także cudzoziemcom, za szczególne osiągnięcia w życiu wojskowym i cywilnym.


Order jest nadawany za znamienite zasługi dla Francji osobom, które spełniają kryteria utarte przez ponad dwa wieki jego istnienia:
 • znamienite zasługi cywilne lub wojskowe,
 • bezinteresowne działania dla wspólnego dobra narodu,
 • zachowania obywatelskie będące wzorem dla innych,
 • długoletnia służba, przynajmniej lat aktywności

Źródło : WikipediaPóźniej księżna miała okazję wygłosić przemówienie, w którym nie zabrakło wzruszenia. Powiedziała m.in że to jest zaszczyt otrzymać ten order oraz pragnie podzielić się nim z mężem, jej rodziną, współpracownikami, jej patronatami oraz innymi osobami, które ją otaczają,


Pod koniec wydarzenia, księżna miała okazję porozmawiać z osobami obecnymi na tym wydarzeniu.


Na te wspaniałe wydarzenia, księżna zaprezentowała się w nowej bordowej sukience od Hugo Bossa oraz ulubionych szpilkach pochodzących od Jimmy'ego Choo.


Na razie nie wiadomo kiedy będzie następne wyjście księżnej. Pewnie trzeba będzie poczekać do czwartku kiedy Pałac Królewski poda kolejny daty oficjalnych wyjść członków Duńskiej Rodziny Królewskiej.

A jutro tradycyjnie zapraszam na ankietę z kolejnych miesięcy 2013 roku :).

6 komentarzy:

 1. Gratulacje dla Marie za oznaczenie.Marie pięknie wyglądała pasuje jej ta sukienka a mi też się podoba ładny kolor oraz fason.:)DW

  OdpowiedzUsuń
 2. To wielkie wydarzenie nie tylko dla niej,lecz na pewno duma dla męża,rodziców.To z pewnością najpiękniejsze nagroda za lata pracy jako księżnej,że od swej Ojczyzny otrzymała największe wyróżnienie.
  Bardzo dobre relacje z rodziną Joachima potwierdził po raz kolejny swoją obecnością książę Henrik.Widać,że jest dumny z synowej.
  Marie wyglądała ślicznie-elegancko,ale strojem nie przytłaczała prawdziwego celu wydarzenia.Sama chciałabym mieć takie szpilki: )

  OdpowiedzUsuń
 3. Należało się jej w stu procentach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje dla Marie :)
  Księżna wygląda przepięknie w tym kolorku, bardzo jej on pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sukienka ładna, ale oczekiwałabym, że ubierze się bardziej elegancko np w sukienkę i żakiet. Jej mama wyglądała bardziej elegancko niż ona sama.
  Nie do końca też rozumiem powody z jakich Marie dostała Legię. Czy osoby odpowiedzialne za jego wręczenie w ogóle wyjaśniły dlaczego ona dostała order?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger