Podsumowanie miesiąca - luty 2017 rok

Dziś kolejne zestawienie wydarzeń, które miały miejsce w Duńskiej Rodzinie Królewskiej. Dla przypomnienia : W tej notce znajdują się wyjścia księcia Joachima oraz mniej znanych członków DRK.


2 lutego książę Joachim wziął udział w ceremonii inauguracyjnej nowego Centrum Morza Wattowego. Co prawda ośrodek został zbudowany w latach 1992-1996 to od 2014 roku trwała rozbudowa budynku.


Centrum Morza Wattowego znajduje się na terenie Parku Narodowego Morza Wattowego w Ribe. Książę jest częstym gościem na tym terenie, który obecnie jest częścią Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzał tereny Morza Wattowego zarówno sam jak i w towarzystwie księżnej Marir oraz swoich dzieci.


Książę jest patronem tego centrum. Podczas oficjalnego wyjścia był entuzjastycznie nastawiony do nowych budynków, który sam nazwał je ,,perełkami architektonicznymi''.


A 5 lutego książę uczestniczył na wystawie samolotów lotniczych, które miało miejsce na lotnisku Midtjylland. Również tego dnia miało miejsce przedstawienie nowego logo lotniska.

W najnowszym numerze duńskiej gazety Her&Nu można zobaczyć nowe zdjęcie hrabiny Alexandry znajdujące się na stronie głównej czasopisma. To również z niego pochodzą zdjęcia rodziny Marie i Joachima z ferii zimowych w Szwajcarii (więcej TUTAJ).24 lutego pojawił się oficjalny program wizyty księcia Joachima do Nepalu. Będzie ona trwała 10 dni oraz odbędzie się ona w dniach 24 lutego - 5 marca.

Program wizyty :

24 lutego (I dzień)
- Kolacja z przedstawicielami CARE oraz przedstawicielami duńskiej ambasady w hotelu Crowne Plaza Kathmandu-Soaltee.25 lutego (II dzień)
- Wizyta w Micro Hydropower Project. Jest on formą energii, która wytwarza energię elektryczną za pomocą strumieni. Ten projekt pomógł ludności z dostępem do energii elektrycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu wykorzystania tradycyjnych form paliw takich jak olej napędowy.- Wizyta w Unnati. Książę odwiedził ten projekt roboczy w celu zwiększenia zarobków i warunków życia rolników.- Wizyta w Sabal Project. Celem tej wizyty będzie zebrania funduszy na dostarczanie żywności dla biednych ludzi, szczególnie dla kobiet w ciąży i małych dzieci.26 lutego (III dzień)
- Wizyta w Kobiecej Rolniczej Współdzielni Produkcyjnej. Została ona założona w 2014 roku, której celem jest m.in. wzmocnienie pozycji kobiet w społeczeństwie poprzez motywowanie ich do pielęgnowania rolnictwa oraz uprawy warzyw.- Wizyta w Gankhu Health Post. Podczas wizyty książę zobaczył m.in. kontrolowanie instalacji wody pitnej, co było i nadal jest dużą częścią pracy po trzęsieniu ziemi w Nepalu, które miało miejsce w 2015 roku. Organizacja CARE stara się pomóc dotkniętym mieszkańcom tych obszarów a także zapewnia m.in schroniska, czystą wodę pitną oraz żywność.27 lutego (IV dzień)
- Spotkanie z Siddhathaani Community Forest Users Group w Bandipur. Prace tego projektu mają na celu m.in podniesienia świadomości zmian klimatycznych takich jak susze czy osunięcia ziemi, a także koncentrują się na tworzeniu odpornej populacji lokalnej.28 lutego (V dzień)
- Wizyta w Watershed Project Management. Książę miał okazję odwiedzić ten projekt 25 lat temu podczas swojej pierwszej podróży do Nepalu jako świeżo upieczony patron CARE.- Wizyta w Hariyo Ban Project. Jest to inicjatywa korzyści natury i ludzi w Nepalu m.in do zachowania lasów i zasobów naturalnych. Przyczynił się do odbudowy dotkniętych obszarów leśnych zniszczonych podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku. Nie pojawiły się żadne zdjęcia z tego spotkania.

Dalszy ciąg podróży księcia zostanie napisany w podsumowaniu marca.

3 komentarze:

 1. Joachim chyba wziął się do roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym miesiącu odbył dużo wyjść,a szczególnie dobre jest to,że tak wnikliwie i długo zajął się pomocą dla Nepalu.To się chwali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo jak na niego, bo wcześniej się obijał.

   Nie powiedziałabym, że długo się zajął, bo przede wszystkim późno, gdyż trzęsienie ziemi było kilka lat temu. Wiadomo pomoc nadal jest potrzebna, ale większość książąt zdołała dotrzeć tam wcześniej.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger