Duńska Monarchia - Główne zadania panującego monarchy + Znamy datę konfirmacji księcia Felixa!

Dziś rozpoczynam nowy cykl na blogu pt.,,Duńska Monarchia''. Dzięki temu jeszcze bliżej poznacie duńską rodzinę królewską. Zobaczycie m.in jakie są ich zasady, jakie obchodzą uroczystości, jakie posiadają symbole itd. Jako źródło tego cyklu wybrałam oficjalną stronę DRK - Kongehuset.dkDuńska monarchia jest konstytucyjna co oznacza, że monarcha (obecnie Królowa Małgorzata) nie może samodzielnie wykonywać czynności związanych z polityką. Królowa podpisuje wszystkie przepisy, które wejdą w życie Duńczyków, ale może to zrobić tylko wtedy, gdy zostaną one rozpatrzone przez ministrów.


Jako głowa państwa wspiera władzę rządu. Idąc za radą od przedstawicieli partii politycznych monarcha będzie akceptować partię, która otrzymała najwięcej mandatów, a podczas Otwarcia Parlamentu dokona oficjalnego mianowania. Ponadto jest formalnie na czele rządu, co oznacza, że przewodniczy Radzie Państwa, w którym są zatwierdzane nowe prawa.Premier i Minister Spraw Zagranicznych regularnie przekazują informacje Królowej na temat najnowszych wydarzeń politycznych. Królowa ma także obowiązek uczestniczyć na wizytach państwowych ważnych przedstawicieli innych państw a także odbywać oficjalne podróże za granice. Monarchini również spotyka się z nowymi ambasadorami z różnych krajów, którzy będą wykonywać swoje obowiązki w Danii.Głównymi zadaniami monarchy jest reprezentowanie swojego państwa w innych krajach a także bycie figurantem w swoim domu. Może dokonywać audiencji w Pałacu oraz organizować ceremonie wręczenia orderów czy medali oraz bankiety.************************************************************************

Dziś Pałac Królewski wydał oświadczenie na temat księcia Felixa a mianowicie jego konfirmacji czyli uroczystości podobnych tak jak u nas Pierwszej Komunii Świętej. To wydarzenie ma się odbyć 1 kwietnia w Pałacu Fredensborg! Na konfirmacji na pewno będzie obecna cała Duńska Rodzina Królewska. Nie mogę się doczekać tego wydarzenia!3 komentarze:

  1. Ciekawy pomysł na serię.Świetnie dobrane do tematu zdjęcia królowej ,bo pełne dostojeństwa,królewskiego blasku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byle tylko lepsze zdjęcia oficjalne zrobili.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapowiada się ciekawa seria postów :) Czekam z niecierpliwością na kolejny :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger