Marie na ćwiczeniach CBRN w ramach Agencji Zarządzania Kryzysowego

Dziś Marie niespodziewanie odbyła kolejne wyjście. Pomimo wczorajszych uroczystości pogrzebowych w Niemczech, księżna postanowiła następnego dnia wziąć udział w szkoleniach na temat terroryzmu, które miały miejsce w Północnej Zelandii.


Północna Zelandia to największa z 443 wysp Danii i 12. wyspa Europy. Zelandia położona jest między Fionią a szwedzką Skanią. 

Te ćwiczenia koncentrowały się przede wszystkim na chemikaliach i materiałach wybuchowych. Celem ćwiczeń było wzmocnienie koordynacji, możliwość pomocy podczas incydentów terrorystycznych oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy organami państwowymi i lokalnymi.


Księżna już nie raz brała udział w tego typu szkoleniach. Ostatnio uczestniczyła na nich w 2011 roku, ale w 2016 roku przyznano jej stanowisko specjalnego asystenta projektu w prewencji. 


Jutro prawdopodobnie Pałac Królewski ogłosi kto oficjalnie weźmie udział w powitaniu Belgijskiej Pary Królewskiej, którzy odbędą swoją podróż do Danii w dniach 28-30 marca. Mam nadzieję, że Marie i Joachim pojawią się na tym wydarzeniu jak i na bankiecie. Możliwe, że ogłoszą też nowe wyjścia księżnej.


1 komentarz:

  1. Event niestety bardzo na czasie.
    Marie pięknie angażuje się w pracę tej agencji.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger