Zaległości sprzed kilku dni.

Na początku chciałabym Was przeprosić za ostatnią kilkudniową nieobecność na blogu. Brak czasu spowodowany jest nauką w szkole. Niestety przez ten rok szkolny nie będę teraz aż tak aktywna na blogu, a notki postaram się aktualizować najszybciej jak tylko mogę. Więc co się działo w tym tygodniu?


W tym tygodniu księżna odbyła 3 wyjścia : Szkolenie przeciwpożarnicze w Roskilde, Oficjalne Otwarcie Parlamentu oraz Nabożeństwo za zmarłych pracowników straży pożarnej oraz ratownictwa. Ponieważ opisałam pierwsze wyjście, w tej notce znajdują się zaktualizowane dwa wyjścia księżnej.

4 października miało miejsce Coroczne Oficjalne Otwarcie Parlamentu, na którym uczestniczy najbliższa Rodzina Małgorzaty II. Parlament znajduje się w Pałacu Christiansborg.


Duńska Rodzina Królewska przybyła na miejsce według sukcesji : najpierw księżniczka Benedikte, potem Marie i Joachim, Mary i Frederik a na sam koniec Królowa Małgorzata II.


Na samym początku, panie zostały obdarzone bukietami kwiatów. Następnie wszyscy udali się do loży królewskiej, gdzie tam odbyły się uroczystości inauguracji. 


Otwarcie Parlamentu wyznacza początek nowej sesji parlamentarnej i odbywa się zawsze w pierwszy wtorek października.


Na pierwszym posiedzeniu wybrano przewodniczącego Parlementu oraz czterech wiceprzewodniczących. Wśród przemawiających był także premier Danii, Lars Lokke.Tego dnia księżna miała na sobie kremowy płaszczyk od Miu Miu, sukienkę od Tary Jarmon oraz szpilki od Michaela Korsa. Całość dopełniła różowa opaska. Pomimo takiej skromnej stylizacji, księżna prezentowała się w niej fenomenalnie.


Natomiast 7 października odbyła się uroczysta msza upamiętniająca zmarłych pracowników straży pożarnej i ratownictwa. Księżna uczestniczyła na tym wydarzeniu jako patronka DEMA.Uroczystości odbyły się w kościele Holmen, a następnie odbyła się procesja do pomnika poświęconym strażakom i ratownikom, który w 2006 roku zainaugurował książę Frederik.Księżna miała okazję złożyć wieniec pod pomnikiem.

Ze stroju księżnej na razie tylko rozpoznano płaszczyk w kratkę od Theory. Marie ponownie zobaczymy za 6 dni, ale już jutro pojawi się ankieta ze stycznia 2011 roku także zapraszam ! ;)Źródło : princessesblog76.blogspot.com

4 komentarze:

 1. Marie wyglądała pięknie na otwarciu parlamentu:)Danka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Jedna z jej lepszych stylizacji, wyglądała nawet lepiej niż Mary jak dla mnie ;)

   Usuń
  2. Moim zdaniem wyglądała najgorzej z trzech pań i tak jest rok rocznie niestety podczas Otwarcia Parlamentu.
   W tym roku znowu nie popisała się ubierając letni fascynator jesienią...
   Za to podczas mszy wyglądała z klasą.

   Usuń
 2. W tym roku Marie na otwarciu parlamentu prezentowała się lepiej niż Mary.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger