Co łączy obie swagierki? - czyli o relacjach księżnej Marie z księżną Mary.

Większość osób, jest bardzo ciekawa jakie naprawdę mają relacje księżna Marie z księżną Mary. Cóż, różne są opinie na ten temat - jedna, że się przyjaźnią na pokaz a druga to, że faktycznie mają bardzo dobre relacje. Jak jest naprawdę? Nie wie tego nikt, ale ja w tej notce pragnę wyrazić swoją opinię (oczywiście czekam też na Wasze w komentarzach ;) ).


Księżna Mary jest starsza od księżnej Marie o 4 lata, ale to nie znaczy, że nie mogą się przyjaźnić. Kiedyś pojawiały się pogłoski, że Marie była zazdrosna o to, że żona księcia Frederika wkrótce zostanie królową, a partnerka Joachima już nie, ponieważ przed nim w sukcesji znajdują się dzieci książęcej pary koronnej.Jak się okazało, to tylko były plotki, o żadnej zazdrości nie było mowy. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć panie razem w grudniu 2007 roku podczas spaceru po miasteczku Tonder. Wtedy Marie jeszcze była narzeczoną księcia, ale mimo to Królowa bardzo chciała, żeby spędziła z nimi święta Bożego Narodzenia.


Tak naprawdę to nigdy nie dowiemy się jakie relacje łączą obie panie prywatnie, ale za to wiemy jakie relacje mają publicznie. Widać, że pomiędzy nimi jest sympatia. Uśmiechają się do siebie, śmieją się, witają w sposób całowania w policzek.


Kilka razy obie brały udział w wydarzeniach np. pokazy mody ich ulubionej projektantki ubrań jak i akcesorii, Malene Birger.Dziennikarze na całym świecie również oceniają duńskie księżne pod względem stylu. Porównują ich stylizacje, które są podobne do siebie wizualnie. W kwestii stylu to w tym temacie rządzi Mary.


Pod względem obowiązków także, ale to jest spowodowane tym, że wkrótce zostanie królową małżonką Danii. Marie, co prawda, nie musi mieć bardzo dużo obowiązków, ale widać, że bardzo angażuje się w swoje patronaty, których ma kilkanaście.Do tego Mary została matką chrzestną księcia Henrika, a Marie - matką chrzestną Josephine, czwartego dziecka książęcej pary koronnej.


Lecz tak często się nie widują, jak nam się wydaje. Przede wszystkim Mary i Frederik mieszkają z dziećmi w Kopenhadze, a Marie i Joachim - w Klampenborg, a między tymi miastami wynosi dokładnie 22 km. Ponieważ Mary i Frederik wkrótce zostaną parą królewską, ciężko pracują i z tego powodu nie mają aż tak dużo czasu na spotkania rodzinne. A jak już to m.in. Wakacje w Graasten czy wspólne święta Bożego Narodzenia.Podsumowując, Marie i Mary mają świetne relacje. Ogólnie Duńska Rodzina Królewska należy do najbardziej ,,wyluzowanych'' monarchii w Europie. Pokazują, że rodzina jest dla nich przede wszystkim najważniejsza i zawsze trzyma się razem (np. Królowa Małgorzata i Królowa Anne-Marie - pomimo tysięcy kilometrów, nadal trzymają się razem i mają ze sobą dobre kontakty).


12 komentarzy:

 1. Moim zdaniem Mary i Marie mają dobre relacje. Trudno powiedzieć, czy są przyjaciółkami. Fajnie, że Marie się angażuje i jest aktywna, bo o Joachimie jakoś nie można tego powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem Mary i Marie bardzo dobrze się dogadują :)Zgadzam się, że pod względem ubioru trudno jest przebić Mary, która ma bardzo dobry gust i na palcach u jednej ręki można policzyć jej nietrafione stylizacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak dla mnie styl mary jest zdecydowanie za bardzo i niesłusznie chwalony. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale Marie jest śliczna! Mary nie może przy niej stanąć! Przecież Marie wyglada na 25 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez przesady. Moim zdaniem wygląda na swój wiek.

   Usuń
 5. czyzby abdykacja Malgosi II?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowa w ostatnim wywiadzie dla niemieckiej decyzji jasno wyraziła się, że o abdykacji nie ma mowy

   Usuń
 6. Ja uważam,że uroda to rzecz gustu ale też bardziej mi się podoba Marie i więcej się uśmiecha tak naturalnie,Mary częściej ma uśmiech tak zwany dyplomatyczny.Zdecydowanie więcej ładnych ubrań ma Mary ale ją częściej widujemy i jako przyszła królowa ma na to więcej pieniędzy.Ale w prywatnie rzadko możemy je zobaczyć a to,że odległość 22 kilometrów dzieli je to żaden argument ja do pracy codziennie mam 28 w jedną stronę.Ale bardzo dobrze że coraz częściej możemy zobaczyć Marie:)Danka

  OdpowiedzUsuń
 7. Trudno mi się wypowiadać o ich relacjach więc pozwolę sobie na komentarz trochę odbiegający od tematu.;) Patrząc na obie panie dochodzę do wniosku, że bracia mają dość podobny typ/ ideał kobiecej urody.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wydaje mi się patrząc po tym jakiego typu urody jest była żona Joachima. Na pewno jednak woli te o ciut ciemniejszej karnacji, a raczej oliwkowej cerze.

   Usuń
  2. Z tego co pamiętam książę Fryderyk bardzo był zaprzyjaźniony z Aleksandrą nawet podejrzewano ich o romans.Jak pisała wówczas prasa,że Alex jest smutna w towarzystwie męża a jak pojawiał się Fred to pojawia się uśmiech.

   Usuń
 8. Według mnie ładniejsza jest Mary. No i przebija na głowę Marie jeśli chodzi o styl.
  A co do Marie to bardzo podobała mi się jej stylizacja ze chrzcin blizniaków.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger