Szkolenie przeciwpożarowe w Roskilde.

Dziś księżna Marie, jako patronka DEMA, uczestniczyła w krótkim szkoleniu przeciwpożarowym zorganizowanym przez tą organizację. To wydarzenie miało miejsce w miejscowości Roskilde.

O godzinie 10:00 księżna przybyła na miejsce. Została powitana przez uczniów Hawthorn Farm School w Roskilde, dla których Marie przeprowadziła swoje pierwsze szkolenie w sprawie ochrony przed pożarem lub jego zapobieganiu.Takie agencje awaryjne organizuje się co roku w 40 tygodniu Ogólnokrajowego Tygodnia Ochrony Przeciwpożarowej, gdzie ponad 55 tysięcy dzieci bierze udział w takich szkoleniach. 

 

Księżna udzieliła tego typu zajęcia dla zerówki i 1 klas szkoły podstawowej. Uczniowie mieli też okazję podzielić się własnymi doświadczeniami.Następnie księżna z dziećmi udała się na spotkanie z pracownikami służby ratowniczej, którzy zadawali pytania uczniom oraz dzielili się swoimi doświadczeniami jakich doświadczyli podczas pożaru.Na sam koniec wizyty, odbyły się ćwiczenia przeciw pożarnicze duńskich strażaków.

Miała okazję porozmawiać ze służbą ratowniczą.

Według mnie, księżna jest godna podziwiana pod względem angażowania w szkolenia przeciw pożarnicze czy pomoc dzieciom z autyzmem. Ponownie zobaczymy księżną podczas Otwarcia Parlamentu 4 października.
Źródło : royaldish.com

5 komentarzy:

 1. Stylizacja odpowiednia do okazji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super ,że Marie osobiście przekazuje swoją wiedzę dzieciom.Jej praca dla tej organizacji jest godna pochwały.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Polsce też powinno się coś takiego organizować w szkołach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nie organizuje się? U mnie w szkole w czasie podstawówki i gimnazjum, takie zajęcia były co kilka miesięcy, ale nie wiem jak jest u Was ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger