Wspólne wyjście z Królową.

Dziś księżna Marie odbyła oficjalne wyjście ze swoją teściową, Królową Małgorzatą II ! Dzisiejsze wyjście pań było związane z 50. urodzinami istnienia Uniwersytetu Południowej Danii (University of Southern Denmark).Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:30. Panie przybyły na miejsce dwoma samochodami - Marie z Klampenborg, a Królowa z Kopenhagi.The University of Southern Denmark (pl. Uniwersytet Południowej Danii, dk. Syddansk Universitet) powitał pierwszych studentów we wrześniu 1966 roku w Odense. Obecnie posiada pięć wydziałów  32 tysiącami studentów, w tym 20 % z nim pochodzi zza granicy.Następnie na miejsce przybyła monarchini. Widząc powitanie obu pań, można było wywnioskować, że łączą je bardzo dobre relacje.Później udały się do środka aby posłuchać przemówień rektora Henrika Dama, prezesa Larsa Norby Johansena oraz prezesa Syddanske Students Klausa Rose'a.Odbyło się także nadawanie akademickiego tytułu honorowego (Doctor honoris causa) nadane osobom zasłużonym dla nauki i kultury oraz wręczenie nagród dydaktycznych na jednego nauczyciela z każdej z pięciu wydziałów Uniwersytetu oraz występy muzyczne.Uroczystości zakończyły się wieczorną porą. Wtedy panie pożegnały się i odjechały w stronę swoich domów.

Tego dnia księżna miała na sobie czarny zestaw (ze względu na żałobę). Na razie rozpoznano tylko niebieską kopertówkę od Longchamp.4 komentarze:

 1. Po zdjęciach można wnioskować, że Marie i Królowa mają serdeczne relacje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo Królowa wita się z Mary, więc też można powiedzieć, że maja serdeczne relacje, więc raczej nie odnosiłabym powitania do całokształtu relacji ;)

   Usuń
 2. Sukienka ne jest czarna lecz ten kolor jest połączony z granatem. Czy przypadkiem nie nosiła jej wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, sukienka ma dwa kolory. Na razie ciężko stwierdzić, czy nosiła ją wcześniej czy nie :).

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger