Podsumowanie miesiąca - kwiecień 2018 rok

Dzisiaj (z nieco lekkim opóźnieniem) zestawienie wszystkich oficjalnych wyjść księcia Joachima oraz najnowszych informacji z rodziny Berleburgów i Rosenborgów. Zapraszam do dalszej części!

TimeAndDate.com


10 kwietnia książę Joachim uczestniczył w inauguracji nowego centrum DTU's Poul la Cour Wind Tunnel. Jego Królewska Wysokość miał okazję dokonać oficjalnego otwarcia tunelu aerodynamicznego w Riso - miejscowości znajdującej się niedaleko Roskilde.

https://royaldish.com


Następnie udał się na zwiedzanie nowo otwartego miejsca. Podczas tego wydarzenia m.in. obserwował turbiny wiatrowe, z których najbardziej słynie Dania. Ciekawostką jest to, że dzięki otwarciu nowego zakładu w Riso, Dania pozostaje światowym liderem w dziedzinie energii wiatrowej.

https://royaldish.com

https://royaldish.com


Dwa tygodnie później (czyli 24 kwietnia) książę Joachim uczestniczył w ceremonii wręczenia nagród Young Scientists Final 2018. Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości, książę zwiedził wystawę poświęconą nauce i technologii, a następnie spotkał się z uczestnikami tego wydarzenia.

https://royaldish.com


Główną nagrodę otrzymał 18-letni Frederik Gade. Jest obecnie uczniem Gimnazjum Technicznego znajdującego się w Odense. Jego projekt dotyczył najnowszych badań medycznych (niestety nie znalazłam informację o dokładnie jaką dziedzinę chodzi). Otrzymał 10 000 koron.

https://royaldish.com


25 kwietnia Jego Królewska Wysokość jako patron Copenhagen Goodwill Ambassador Corps, wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Talentow 2018 w Kopenhadze. Celem tej konferencji jest nawiązanie kontaktów między zagranicznymi studentami, a duńskimi firmami. Książę objął patronat nad CGAC w 2008 roku.

Andreas Andreou ©


Głównym zadaniem Copenhagen Goodwill Ambassador Corps jest promocja Kopenhagi na arenie międzynarodowej, aby przyciągnąć do niej zagranicznych inwestorów, firmy, a także turystów. Został on założony w 1996 roku przez organizacje Copenhagen Capacity oraz Wonderful Copenhagen.

Andreas Andreou ©


30 kwietnia książę Joachim, jako patron organizacji CARE, był obecny na forum, który w tym roku nosił nazwę Top Floor Walk w Nordhavn. Jego Królewskiej Wysokości towarzyszyła komisarz ds. konkurencji w Komisji Europejskiej, Margrethe Vestager.

https://royaldish.com


Top Floor Walks to wydarzenie, w którym uczestniczą decydenci i biznesmeni. Przedstawiane są specjalne prezentacje na temat rozwoju, technologii i innowacji. Również w nim uczestniczą czołowi menadżerowie i politycy.

 
CARE Danmark ©


Tego samego dnia książę uhonorował Główną Organizację Personelu Rezerwy, która została utworzona 27 kwietnia 1950 roku. Tegoroczne odznaczenia były przyznawane osobom, które podjęły szczególne wysiłki w zakresie rezerwy. Co ciekawe, Królowa Małgorzata II należy do członkostwa Korpusu Oficerów Rezerwy od czasów zimnej wojny.

Jørgen Kauling ©


**********************************************************


31 kwietnia w Herlufsholm Church odbyła się konfirmacja wnuczki księżniczki Benedikte, hrabiny Ingrid. Jest córką księżniczki Alexandry oraz hrabiego Jeffersona (rozstali się w zeszłam roku). Na uroczystości byli obecni dziadkowie hrabiny, a także sześciu chrzestnych w tym książę Frederik, księżniczka Nathalie oraz księżniczka Alexia z Grecji.

https://royaldish.com


*****************************************************

A na koniec dosyć radosna informacja. 8 kwietnia Camilla Rosenborg, kuzynka księcia Frederika i księcia Joachima, ogłosiła zaręczyny z Ivanem Ottesenem, który pracuje jako szef kuchni. Narzeczeni udzielili krótkiego wywiadu opowiadając o zaręczynach, które odbyły się niedaleko Zamku Kronborg. Poznali się rok temu na stronie randkowej Tinder. Co ciekawe Camilla ma już trójkę dzieci: Anastasię, Ludwiga, Leopolda i Theodora ze związku z Mikaelem Rosanesem. Natomiast Ivan z poprzedniego związku ma jedną córkę, Isabellę. Data ślubu na razie nie została wyznaczona.

https://www.billedbladet.dk/

3 komentarze:

 1. 31 kwietnia? XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Jest błąd. Się autorce pomyliło o jeden dzień. Ale każdemu się zdarza mała wpadka :)

   Usuń
 2. Nie wiedziałam,że Frederik jest chrzestnym Ingrid -stąd pewnie obecność pary książęcej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger