Księżna Marie, Książę Joachim i Książę Nikolai na przyjęciu z okazji 50.urodzin księcia Frederika + więcej

Dziś swoje 50.urodziny obchodził książę Frederik, najstarszy syn Królowej Małgorzaty, a brat księcia Joachima. Dzień obchodów rozpoczął się pozdrowieniem poddanych z balkonu Pałacu Amalienborg, a zakończył bankietem wydanym przez duńską monarchini w Pałacu Christiansborg.

https://royaldish.com

Bankiet rozpoczął się o godzinie 19:00 naszego czasu. Na początku na miejsce przybywali mniej znane osobistości czyli przyjaciele książęcej pary koronnej, a także premier Danii, Lars Lokke Rassmusem z małżonką. Byli również obecni politycy m.in Jakob Ellemann-Jensen - minister środowiska i żywności.

https://royaldish.com

Następnie zaczęli przybywać bardziej znane osoby, w tym dalsza rodzina Duńskiej Rodziny Królewskiej. Rodzinę królewską z Grecji reprezentowali: król Constantinos, królowa Anne-Marie, książę Pavlos, księżna Marie-Chantal, księżniczka Maria Olympia, książę Constantine-Alexios, księżniczka Theodora oraz książę Philippos.

https://royaldish.com

https://royaldish.com

Co ciekawe, na przyjęcie również została zaproszona była żona księcia Joachima, hrabina Alexandra, która zaprezentowała się w różowej, koronkowej kreacji. Natomiast inne europejskie rody królewskie reprezentowali m.in. król Philippe i królowa Mathilde z Belgii, król Gustav, królowa Silvia, księżniczka Victoria i książę Daniel ze Szwecji, książę Haakon i księżna Mette-Marit z Norwegii oraz król Willem-Alexander i królowa Maxima z Holandii.

https://royaldish.com

https://royaldish.com

https://royaldish.com

Kilkanaście minut przed rozpoczęciem bankietu, do Pałacu Christiansborg zawitali książę Joachim, księżna Marie oraz ... książę Nikolai! Był to debiut najstarszego wnuka Królowej Małgorzaty na tego typu wydarzeniu. Usiadł przy stoliku tuż obok swojej kuzynki, greckiej księżniczki Marii Olympii, dla której również był to pierwszy raz.

https://royaldish.comhttps://royaldish.com

Jako ostatni na miejsce przybył jubilat wraz ze swoją małżonką, księżną Mary. Parę książęcą powitała Królowa Małgorzata, a następnie we trójkę udali się do głównej sali. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie DRK, tego wieczoru podano: szparagi z rukwią wodną oraz krewetkami, mięso z jelenia z kapustą, ziemniakami i sosem Morkel, a na deser - ciasto cytrynowe.

https://royaldish.com

https://royaldish.com

Nie zabrakło również przemówień Królowej Małgorzaty jak i Księżnej Mary, w których wyznały, że Frederik jest ciepłym i niezwykłym człowiekiem, oddanym ojcem, mężem, synem i bratem. Ponadto królowa dodała, że bardzo chciała, żeby książę Henrik dożył jego okrągłych urodzin oraz, że byłby z niego bardzo dumny.

https://royaldish.com

https://royaldish.com

CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:

Suknia - Elie Saab
Kopertówka - Bottega VenetaJuż jutro odbędzie się ostatni dzień obchodów 50.urodzin księcia Frederika. W godzinach wieczornych odbędzie się koncert na cześć jubilata pt. All Denmark Celebrates the Crown Prince. Tak jak oficjalnie ogłosił Pałac, księżna Marie i książę Joachim będą obecni na tym wydarzeniu.

https://royaldish.com

A na koniec zbliżenie na księżną Marie:... oraz na hrabinę Alexandrę:***************************************************************

Ze względu na duże zaległości na blogu, notki z informacji na temat rodziny Joachima i Marie jak i wyjścia księżnej, będą pojawiać się stopniowo w ciągu najbliższych dni.

https://royaldish.com

3 komentarze:

 1. Podoba mi się suknia księżnej, chociaż wydaje mi się, że byłaby lepsza, gdyby była nieco jaśniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma bardzo ciekawy materiał.
  Debiut Nicolai na salonach był dla mnie miłym zaskoczeniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie niespecjalnie zachwyciła, choć nie jest taka najgorsza

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger