Warsztaty kulinarne w domu księżnej!

Dziś księżna Marie, w ramach zaangażowania w akcję przeciwko marnotrawstwu żywności, zaprosiła dzieci do swojego domu. Razem z nimi wzięła udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przyrządzali przekąski, a także omawiano z nimi sposoby zapobiegania wyrzucania jedzenia.

https://royaldish.com/

Spotkanie miało miejsce w godzinach popołudniowych. Oprócz księżnej, opiekę nad dziećmi również sprawowali Timm Vladimir (znany duński szef kuchni) oraz Selina Juul, która założyła akcję Stop Spild Af Mad.

https://royaldish.com/

Dziesięcioro dzieci musiało sprostać nie lada wyzwaniu: mieli przygotować zupę z buraka i ziemniakami, upiec jabłka w piekarniku oraz wykonać pesto z marchewki. W przygotowaniu posiłków pomogli książę Henrik i księżniczka Athena.

https://royaldish.com/

royaldish.com

Głównym celem tego wydarzenia było pokazanie dzieciom jak gotować za pomocą prostych składników i jak unikać marnowania żywności. Tak jak księżna wspominała wcześniej, chce, aby konsumenci zrozumieli, że jedzenie powinno być na stole obiadowym, a nie w koszu.

https://royaldish.com/

Również na temat dzisiejszego dnia wypowiedziała się Selina Juul:

Przez ostatnie dziesięć lat pomagaliśmy Duńczykom unikać marnotrawstwa żywności. To naprawdę miłe, że Jej Królewska Wysokość księżna Marie oraz Copenhagen Cooking & Food Festival aktywnie uczestniczą w zwalczanie marnotrawstwa żywności. Szczególnie ważne jest nauczanie dzieci i młodych ludzi, ponieważ to oni będą przyszłymi konsumentami, aby uzyskać większy szacunek dla żywności.

https://royaldish.com/

Na koniec wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie. Strój księżnej nie został zidentyfikowany.

https://royaldish.com/

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię takie wyjścia "w domu", świetnie pokazują, jaka księżna jest naprawdę. Dobrze, że zwraca uwagę na ten problem

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyjątkowe wyjście i myślę,że te dzieci będą wiedzieć już na zawsze,że nie wolno wyrzucać jedzenia.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger