Podsumowanie miesiąca - wrzesień

Pewnie zgodzicie się ze mną, że zdecydowanie wrzesień minął bardzo szybko. Jak zwykle co miesiąc prezentuję podsumowanie miesiąca, w którym opisuję wyjścia księcia Joachima oraz dalszych członków Duńskiej Rodziny Królewskiej. W tym miesiącu Jego Królewska Wysokość odbył dwa wyjścia.

Tomsen.dk
Na początku września pojawiło się kilka zdjęć księcia Joachima. Jak się później ukazało, udzielił kolejnego wywiadu dla jednej z duńskich czasopism - Dossier Magazine. Postaram się jeszcze w tym miesiącu znaleźć cały wywiad lub jego fragmenty, aby je przetłumaczyć. Poniżej jedno ze zdjęć wykonanych do wywiadu:13 września Książę Joachim wziął udział w lunchu zorganizowanym przez organizację Royal Copenhagen Shooting Company and Danish Brotherhood. Podczas tego wydarzenia powiedział kilka słów na temat swojego ojca, księcia Henrika, który obecnie cierpi na demencję.


Mój tata czuje się dobrze, ale to nie jest łatwe dla rodziny, także przebieg tej choroby jest trudny - zwłaszcza u osoby dotkniętej tą chorobą, i to nas najbardziej niepokoi [...] W naszej rodzinie nie jest tak, że możesz ją [chorobę] po prostu ukryć i sobie samym z tym poradzić. To nie my rozprzestrzeniamy plotki i wieści, tylko prasa, dlatego woleliśmy to ogłosić światu

Dzień później przybył do jednej z niemieckich miejscowości Husum, aby wziąć udział w targach German Wind Trade Fair and Congress ''Wind Energy''. Wtedy książę reprezentował Danię, która objęła prawie 40% zużycia energii elektrycznej z farm wiatrowych na lądzie w 2016 roku.Podczas tego wydarzenia wygłosił przemówienie mówiąc: Żyjemy w świecie, w którym musimy znaleźć czyste i naturalne źródła energii [...] To nie jest sektor, który spoczywa na laurach. Wszyscy chcą do tego dołączyć [...] Dania jest i zawsze była pionierem technologii turbin wiatrowych i produkcji czystej energii [...] 


A teraz zmieniając nieco temat - również w poprzednim miesiącu a dokładnie to 13 września hrabina Alexandra wzięła udział w corocznym ECCO Walkathon. W tym roku u jej boku pojawił się tyko książę Felix. Razem pokonali ośmiokilometrową ścieżkę. Fundusze zebrane podczas tego wydarzenia zostały dostarczone do Stowarzyszenia Miast i Stowarzyszenia Dzieci SOS.


Trasa rozpoczęła się na placu królewskim w Kopenhadze. Podczas spaceru hrabina miała okazję obejrzeć kilka zabytków, którym nie miał okazji bliżej się przyjrzeć. W tym roku książę Nikolai nie mógł towarzyszyć mamie i młodszemu bratu z powodu dużej ilości nauki.
Również pojawiła się kolejna informacja na temat księżniczki Alexandry, córki księżniczki Benedikte. Jak poinformowałam Was wcześniej, Alexandra wraz ze swoim mężem, Jeffersonem podjęli decyzję o rozwodzie. Co prawda ta informacja obiegła cały świat kilka miesięcy temu, ale od paru dni krąży news o nowej sympatii księżniczki.Mówi się, że jej wybranek to Michael Ahlefeldt-Laurvig, który jest bliskim przyjacielem Marie i Joachima oraz Mary i Frederika. Ciekawostką jest to, że jest nawet ... ojcem chrzestnym księcia Vincenta. Jako dowód tych plotek, przytoczono zdjęcia z czerwca 2017 roku kiedy Alexandra i Michael towarzyszyli Marie i Joachimowi podczas Heartland Festival.Z jego życiorysu można wyczytać, że miał już dwie żony, z ostatnią rozstał się w 2016 roku. Z każdą ma po dwoje dzieci: z pierwszą, Margaret Kirketerp-Moller - córkę Marie Sophie Elisabeth oraz syna, Gregersa Carla Prebena (jego ojcem chrzestnym jest książę Joachim), natomiast z drugą, Caroline Soeborg - syna Juliusa oraz córkę Iselin Kristine (jej ojcem chrzestnym jest książę Gustaw, brat rodzony Alexandry).Jak myślicie - czy ten związek przetrwa? Piszcie swoje opinie w komentarzach.

Zdjęcia: royaldish.com, billedbladet.dk

2 komentarze:

  1. Ciekawe, czy to prawda z tą nową miłością Alexandry czy też może tylko plotki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko zostaje w rodzinie :)Myślę,że na razie nie ma co oceniać,bo nie wiadomo czy to prawda. Rozwody to zawsze bolesna sprawa i nie wydaje mi się,żeby tak szybko Alexandra się po nim otrząsnęło,tym bardziej,że małżeństwo trwało prawie 20lat. Chyba,że ten nowy związek był przyczyną rozwodu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger