Jak wygląda Sylwester w Danii?

Dziś notka sylwestrowa. Specjalnie na tę okazję okazję, przetłumaczyłam informacje dotyczące obchodzenia Sylwestra w Danii.


Sylwester to przede wszystkim niezapomniane święto - szampan, tańce do białego rana i fajerwerki. Cały świat świętuje ten dzień z okazji zbliżającego się Nowego Roku.

Sylwester w Danii niczym się nie różni jak u nas. No może małymi drobiazgami. 31 grudnia Duńczycy zwykle przebywają w domach, w towarzystwie najbliższych oraz przyjaciół. Przygotowują na ten dzień dania sylwestrowe, które później spożywają. Kopenhaskie restauracje są otwarte aż do rana, lecz trzeba rezerwować stoliki z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.


O północy Duńczycy gromadzą się przy Placu Ratuszowym czyli w samym sercu Kopenhagi, aby usłyszeć tykanie zegara odliczającego do Nowego Roku. Innym popularnym miejscem na spotkania jest Most Królowej Luizy, aby obejrzeć przepiękny pokaz sztucznych ogni. 

A jak się spędza Sylwestra w Tivoli? Z tej okazji otwarte są Tivoli Gardens.

Ogrody Tivoli – położony w centrum Kopenhagi park rozrywki i ogród. Otwarty 15 sierpnia 1843, jest drugim pod względem wieku parkiem rozrywki świata, po Dyrehavsbakken, znajdującym się w pobliskim Klampenborg. Obecnie Tivoli jest najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Skandynawii, oraz trzecim najczęściej odwiedzanym w Europie.


Od 26 do 30 grudnia w Kopenhadze odbywa się Festiwal Sztucznych Ogni, w ramach corocznego Tivoli Fireworks Festival. Sklepy w Danii są otwarcie co najmniej do godziny 17:00, ale muzea i inne atrakcje zwykle są zamknięte. 1 stycznia w Danii jest dniem wolnym od obowiązków, więc wszystkie sklepy i atrakcje są zamknięte.

A jak Sylwestra spędza Rodzina Królewska? Tak jak zwykli Duńczycy !

1 stycznia w godzinach wieczornych odbywa się Bankiet Noworoczny, na którym uczestniczy rodzina Królowej Małgorzaty II oraz Księżniczki Benedikte. W ten sposób Rodzina Królewska chce uczcić Nowy Rok. Również na przyjęcie do Pałacu Amalienborg zjeżdżają się różni ważni przedstawiciele państwa.

Bankiet Noworoczny, 2016 rok


A 5 i 6 stycznia odbywają się przyjęcia oraz audiencje w Pałacu Christiansborg m.in dla korpusu dyplomatycznego, armii, Sądu Najwyższego czy związków zawodowych. Na tym wydarzeniu uczestniczy Królowa Małgorzata z książęcą parą koronną.Już się nie mogę doczekać zobaczyć kreacje pań podczas Bankietu Noworocznego, a wy?

Również z okazji zakończenia roku 2016, życzę, aby nadchodzący rok był jeszcze lepszy niż poprzedni. Życzę Wam, abyście ten wyjątkowy dzień spędzili w gronie zaufanych osób na szampańskiej zabawie !

Julia

1 komentarz:

  1. przyjęciem roku z taką samą ekscytacją czekam na galę noworoczną.Marzy mi się,że Marie założy czarną brokatową suknię z sierpniowego przyjęcia.
    Karolina Joanna

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger