Jak Duńska Rodzina Królewska spędziła święta Bożego Narodzenia? + Niezapowiedziane wyjście księżnej.

W tej notce znajdują się wszystkie wydarzenia, które są związane z Duńską Rodziną Królewską (a szczególnie rodzinką Marie i Joachima) i świętami Bożego Narodzenia. 24 grudnia udostępniono zdjęcie Królowej Małgorzaty II oraz Księcia Henrika z wnukami.


W ten sposób para królewska chciała złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Fotografia została wykonana w Pałacu Marselisborg.

Natomiast wieczorem rodzina monarchini zebrała się pod katedrą w Aarhus, aby uczestniczyć w świątecznej pasterce.Na początku pod katedrą zjawiła się para królewska, następnie książęca para koronna ze swoją rodziną, a na samym końcu Marie i Joachim z dziećmi. Byli także Nikolai i Felix, którzy tegoroczne święta postanowili spędzić z rodziną ojca.


Ze stroju księżnej rozpoznano płaszczyk of Giambattisty Valli oraz kozaki od Jimmy'ego Choo. Jak widać, Henrik i Henrik darzą się wielką sympatią, nie tylko ze względu na takie same imię ;).


25 grudnia w godzinach porannych DRK zjawiła się na kolejnej świątecznej mszy, ale tym razem bez najmłodszego pokolenia Glucksburgów.Tego dnia księżna Marie miała na sobie płaszczyk od Zary oraz sukienkę od Missoni. Reszta stroju na razie nie została zidentyfikowana.


Jak podobają Wam się stylizacje Marie? Według mnie, zdecydowanie o wiele lepiej się ubrała niż w latach poprzednich. A wy jak spędziliście tegoroczne święta?

***************************************

27 grudnia księżna Marie odbyła niezapowiedziane wyjście. Otóż jako specjalny asystent projektu DEMA (pisałam o tym w czerwcu) i jako członek Obrony Cywilnej, odwiedziła tereny dotknięte przez burzę, która miała miejsce w dniach 26-27 grudnia.
Księżna spotkała się z m.in dyspozytorem miejskiej straży pożarnej, Larsem Robetje, burmistrzem miasta Roskilde, Joyem Mogensenem oraz niektórymi obywatelami, którzy walczą z władzami w celu ograniczeniu szkód oraz utrzymania poziomu wody z dala od terenów zamieszkalnych.


Podczas tej wizyty, księżnej towarzyszył Henning Thiesen, dyrektor Agencji Zarządzania Kryzysowego. Mimo, że to było prywatne wyjście, pojawiło się kilka zdjęć z tego wydarzenia.
6 komentarzy:

 1. Wspaniale ,że księżna nawet tuż po świętach odbyła wyjście,jeśli wymagała tego potrzeba.Jest bardzo zaangażowana w projekt chroniący przed kataklizmami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe jak wygląda kartka świąteczna Marie i Joachima. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podczas Pasterki Marie wyglądała lepiej niż następnego dnia.

  Czy kiedykolwiek Marie i Joachim z dziećmi spędzali Święta z jej ojcem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Marie wygląda bardzo ładnie, elegancko, ale skromnie.
  Piękne zaangażowanie księżnej choć myślałabym,że takie sprawy jak straż pożarna,zarządzanie kryzysowe to bardziej pasuje do księcia a nie księżnej.Ale najważniejsze,że Marie to lubi i bardzo stara się coś zmienić na lepsze.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger