Marie i ... Szwedzkie księżniczki.

Niektórzy także zastanawiają się jakie relacje ma księżna Marie z innymi członkami innych rodzin królewskich. Dziś zajmę się relacjami Marie ze szwedzkimi księżniczkami : Victorią, Madeleine oraz Sofią.


Księżniczka Victoria i księżniczka Madeleine są siostrami rodzonymi oraz córkami obecnej pary królewskiej - Króla Carla Gustafa XVI oraz jego małżonki, Królowej Silvii. Mają też brata, księcia Carla Philippa który wiosną 2015 roku poślubił księżną Sofię. Relacje między księżną Marie a trzema szwedzkimi księżniczkami są w pewnym sensie ,,skryte''.


Dlaczego są ,,skryte''? Ponieważ nie ma żadnych zdjęć czy momentów na filmikach, na których widać jedną ze szwedzkich księżniczek w towarzystwie Marie. Najczęściej możemy je zobaczyć u boku księżnej Mary, gdyż ona reprezentuje Danię ze swoim mężem w różnych krajach europejskich.Ale za to księżniczki nie zapominają o młodszym synu duńskiej królowej, dlatego Marie i Joachim mieli zaszczyt uczestniczyć na dwóch ślubach - księżniczki Madeleine z Christopherem O'Neillem oraz księcia Carla Philippa z Sofią Hellqvist (Prawdopodobnie para książęca była zaproszona na ślub księżniczki Victorii, ale nie pojawili się na tej uroczystości. Powody są nieznane).


Również księżniczka Victoria ze Szwecji zaszczyciła swoją obecnością na ślubie Marie i Joachima 24 maja 2008 roku.Gdy Marie na początku marca odbywała podróż po Wyspach Owczych, w tym samym czasie urodziło się drugie dziecko Victorii - książę Oscar. Z tej okazji księżna pogratulowała jej narodzin synka mówiąc, że to radosna wiadomość.I to na razie tyle można powiedzieć o ich relacjach. Co prawda aż tylu informacji się nie dowiedzieliście, ale mam nadzieję, że kiedyś zobaczymy je razem i będziemy mogli coś z tego wywnioskować ;).

1 komentarz:

  1. O tych relacjach rzeczywiście niewiele można powiedzieć, być może są tylko na gruncie rodzinnym, bardziej z obowiązku.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger