Podsumowanie 2016 roku.

Od końca roku 2016 roku a rozpoczęciem roku 2017 dzieli nas jeden dzień. Z tej okazji postanowiłam zrobić podsumowanie roku czyli zestawienie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w 2016 roku.


1 stycznia odbył się coroczny Bankiet Noworoczny, na którym uczestniczyli : Królowa Małgorzata II, Książę Henrik, Księżna Mary, Książę Fryderyk, Księżna Marie, Książę Joachim oraz Księżniczka Benedikte. Marie zachwyciła wszystkich piękną suknią od Rikke Gudnitza.


W dniach 22-23 stycznia Marie i Joachim odbyli oficjalną wizytę w Islandii z okazji setnej rocznicy Duńsko-Islandzkiego społeczeństwa. Odwiedzili m.in. Nordic House, Centrum Kultury Harpa czy dom meblowy EPAL. Uczestniczyli także w przyjęciu w hotelu Fiesta.


24 stycznia Księżniczka Athena obchodziła swoje 4 urodziny ! Z tej okazji, Pałac udostępnił dwa zdjęcia z udziałem jubilatki.


6 lutego Księżna Marie obchodziła swoje 40.urodziny ! Z okazji jej święta, wykonano kilka oficjalnych zdjęć. Również z okazji jej urodzin, księżna udzieliła kilka wywiadów dla : Hola! Magazine, Jyllands Posten oraz Billed Bladet.
7 kwietnia blog obchodził swoje 1.urodziny !
24 maja Marie i Joachim świętowali swoją 8.rocznicę ślubu.


Na początku czerwca pojawiła się informacja na temat podatków dla Duńskiej Rodziny Królewskiej. Niektóre partie polityczne chcą, aby poddani płacili tylko na księcia Christiana, ponieważ wkrótce zostanie królem Dani. Do dziś jest cisza na ten temat.


7 czerwca Książę Joachim obchodził swoje 47 urodziny. Nie pojawiły się żadne oficjalne zdjęcia.

8 czerwca pojawiło się nowe zdjęcie Królowej Małgorzaty II z mężem, synami i synowymi. Zdjęcia zostało wykonane w Pałacu Amalienborg w dniu 76.urodzin Królowej, które obchodziła w kwietniu.


27 czerwca Księżna Marie została mianowana na stanowisko specjalnego asystenta do nowego projektu Agencji Zarządzania Kryzysowego.22 lipca Książę Felix skończył 14 lat !


28 sierpnia Książę Nikolai obchodził swoje 17 urodziny (więcej TUTAJ i TUTAJ).


19 października we Francji umarła ukochana babcia Marie, Odile de Sairigne.Jej pogrzeb odbył się 27 października w miejscowości Neuilly-sur-Seine.


Na początku listopada Księżna Marie odbyła kilkudniową podróż humanitarną do Birmy ! W tej podróży chciała się skupić na zapobieganiu ubóstwa.


Jakie wydarzenia z 2016 roku związane z księżną Marie, zapadło Wam najbardziej w pamięć? Swoje opinie piszcie w komentarzach ;).

3 komentarze:

 1. Noworoczna suknia jest moją ulubioną.
  Marie chyba najbardziej zaangażowała się w pracę jako asystentka Agencji Zarządzanie Kryzysowego.
  Miło było sobie wszystkie najważniejsze momenty przypomnieć.
  Szczęśliwego Nowego Roku,spełnienie marzeń i zapału oraz inspiracji do prowadzenia bloga.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że Marie jest dosyć aktywna, bo Joachim nie za bardzo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinno więc dziwić, że podatnicy nie chcą na niego płacić. Miał chyba mniej wyjść niż Marie, a zdrowy chłop.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger