Wizyta księżnej Marie w Kold College

Dziś księżna Marie odbyła pierwsze oficjalne wyjście od żałoby po stracie teścia, księcia Henrika (trwała do 14 marca). Odwiedziła Kold College, aby wziąć udział w DM Food Science 2018 czyli wydarzenia związanego z dziedziną nauki o żywności.

https://royaldish.com/


Księżna przybyła na miejsce ok.14:00. Została powitana przez organizatorów wydarzenia jak i dyrekcji Kold College. Następnie udała się do środka, aby obserwować zmagania uczniów. DM Food Science polega na rywalizacji dziesięciu zespołów wybranych do mistrzostw Danii, aby odpowiedziały na kilka (niezbyt łatwych) pytań dotyczących żywności.

https://royaldish.com/


Księżnej również towarzyszył minister środowiska i żywności, Esben Lunde Larsen, który czynnie bierze udział w różnego rodzaju akcjach na temat marnotrawstwa żywności na czele z Jej Królewską Wysokością. W czasie konkurencji, mieli także okazję spróbować kilku potraw przygotowanych przez drużyny.

https://royaldish.com/


Tegorocznym tematem przewodnim festiwalu była Ochrona ogrodu kuchennego, w którego skład wchodziły czynności takie jak: trawienie, suszenie oraz fermentacja owoców i warzyw. Jako powód podano to, że dzięki tym procesom, jedzenie zachowuje dłuższą świeżość oraz, że ich konserwowanie daje inny smak niż zwykle w tradycyjnej kuchni.

https://royaldish.com


Następnie księżna Marie wygłosiła przemówienie (niestety nie znalazłam jego treści). Na sam koniec podano wyniki i wyłoniono najlepszych duńskich kucharzy - zwyciężyli uczniowie klasy 6c z Hammelev Sct. Severin School z Haderslev. Na koniec, wykonano pamiątkowe zdjęcie ze zwycięzcami, a jeszcze większą radość zaproszonych gości wzbudził wystrzał konfetti.

https://royaldish.com


CO MARIE MIAŁA NA SOBIE:

Płaszczyk - Emporio Armani
Botki - Sergio Rossi
Kopertówka - Carlend Copenhagen

https://royaldish.com

1 komentarz:

  1. Miło zobaczyć Marie po dłuższej przerwie,choć na pewno ta przerwa nie była dla niej miła.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger