Podsumowanie miesiąca - luty 2018 rok

Dziś notka tematyczna na temat oficjalnych wyjść księcia Joachima z lutego 2018 roku. Już na początku chciałabym przeprosić za tak wielkie opóźnienie, ponieważ ostatnie tygodnie były dla mnie ciężkie pod względem nauki przez co nie miałam zbyt dużo czasu na udzielanie się na blogu.

Planet Wissen

W dniach 1-2 lutego 2018 roku w Paryżu odbyło się spotkanie oraz ceremonia wręczenia nagród FIA Historic Motor Sports Commission, na której był obecny Jego Królewska Wysokość. Od dawna już wiadomo, że Joachim bardzo interesuje się sportem, a szczególnie wyścigami i motoryzacją.

https://royaldish.com

Ponadto od 2008 roku zasiada w Historycznej Komisji Sportowej FIA jako wiceprezes. W tym roku miał okazję zaprezentować tegoroczne nagrody FIA dla samochodów Formuły Junior. FIA została utworzona w 1904 roku w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz zarządzania wyścigami.

https://royaldish.com

19 lutego 2018 roku Książę Joachim i Książę Frederik byli gospodarzami prywatnej uroczystości pożegnalnej księcia Henrika w kaplicy Pałacu Christiansborg. W ostatnim pożegnaniu męża królowej, było obecnych 200 osób w tym pracownicy Dworu Królewskiego, przyjaciele czy znajomi zmarłego.

kongehuset.dk

Również nie zabrakło na nim przedstawicieli 60 organizacji, którym patronował książę Henrik m.in. Czerwony Krzyż czy Danish Kennel Club. Pojawiła się także córka księżniczki Benedikte, księżniczka Alexandra wraz z dziećmi, hrabią Richardem oraz hrabiną Ingrid.


Najbardziej rozczulający widok wywarły ukochane pieski księcia Henrika: Nelly, Tillii oraz Helike.

kongehuset.dk

W tym miesiącu książę Joachim odbył tylko jedno oficjalne wyjście. Uroczystości pożegnalne księcia Henrika można potraktować po prostu jako prywatne wyjście, ale uznałam, że warto napisać o tym choć kilka słów. 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger