41.urodziny księżnej Marie - nieznane fakty z jej życia.

Dziś swoje 41.urodziny obchodzi księżna Marie. Z tej okazji postanowiłam wykonać notkę, w której zawarte są nieznane informacje z życia kobiety pochodzącej z Francji.


1. Marie Cavallier od urodzenia była katoliczką. Dowodem tego był łańcuszek z krzyżem, który miała go na sobie podczas wywiadu zaręczynowego z Joachimem. Niestety ze względu na małżeństwo, musiała wstąpić w religię luterańską.


2. Suknia księżnej miała kolor kości słoniowej, a nie biały, tak jak wcześniej przypuszczano.


3. Mówi się, że Marie i Joachim nazwali swoją córkę Athena, ponieważ podczas pobytu w Grecji z okazji ślubu greckiego księcia Nicolaosa, zakochała się w stolicy tego kraju.


4. Pomimo tego, że Joachim jest wiary luterańskiej, rodzice zapisali księcia Henrika do katolickiej szkoły. Chcą w ten sposób pokazać swojemu dziecku dawną religię swojej matki


5. Podobno Królowa Małgorzata II na początku nie darzyła wielką sympatią dziewczynę swojego drugiego syna. Prawdopodobnie przekonała się do niej w święta Bożego Narodzenia, na które ją osobiście zaprosiła.


6. Ślubny tren księżnej wynosił 3 metry. Jest to prawdopodobnie najkrótszy tren w historii ślubów w Duńskiej Rodzinie Królewskiej.


2 komentarze:

  1. Ciekawe wiadomości, chociaż nie za bardzo podoba mi się wizja imienia dla córki...

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy bym nie powiedziała, że ma 41 lat. Jak dla mnie wygląda na 30. :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger