Tonder Festival 2016

Dziś miało miejsce oficjalne otwarcie Tonder Festival. A ponieważ Marie jest patronką tego nie wydarzenia, nie mogło jej na tym zabraknąć.Na początku tego roku, Pałac po raz pierwszy ogłosił, że księżna Marie nie będzie mogła uczestniczyć w tegorocznym Tonder Festival. Jak się okazało na początku sierpnia, te wydarzenie było od samego początku zapisane w kalendarzu księżnej.Tonder Festival jest corocznym folkowym festiwalem muzycznym w Tonder w Danii. Odbywa się on w ostatni weekend sierpnia. Został on założony w 1975 roku. Festiwal jest jednym z najważniejszych festiwali tradycyjne i ludowej muzyki współczesnej w całej Europie. W 2008 roku ponad 2000 wolontariuszy postanowiło wesprzeć festiwal. - WikipediaProgram składa się występów międzynarodowych artystów pochodzących z Irlandii, Szkocji, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Anglii i przede wszystkim Skandynawii. Podczas festiwalu, całe miasto jest pod wpływem muzyki, a znani i mniej znani artyści są częścią społeczności. Razem z publicznością bawią się słuchając muzyki na ulicach i placach. - WikipediaChociaż tylko Marie jest patronką tego festiwalu, postanowiła wziąć ze sobą męża Joachima i dzieci, Henrika i Athenę. Uznała, że warto uczyć dzieci nowej kultury, dlatego w ten sposób chce pokazać dzieciom piosenki ludowe z różnych europejskich państw.Powitał ich burmistrz miasta, Henrik Frandsen i przewodniczący Funduszu Tonder Festival, Stig Bang Mortensen. Zgodnie z zasadami koncertu, rodzinka musiała nałożyć opaski na rękę. Na początku rodzinka poszła w kierunku sceny Open Air, której przyglądała się publiczność siedząc na kocykach na trawie.Następnie udali się na ostatni koncert irlandzkiego zespołu Hudson Taylor, którzy tworzą piosenki z domieszką folku i popu. Księżniczka Athena, siedząc na barkach swojego taty, oklaskiwała zespół, księżna śpiewała, a z kolei Henrik wsłuchiwał się w muzykę siedząc na barkach Henrika Frandsena.Później udali się do lodziarni, a następnie schowali się w cień, gdyż tego dnia w Tonder, było bardzo gorąco. Mieli okazję posłuchać radia DR P5 z Alexem Nyborgiem Madsenem w klubowym namiocie.Księżna miała na sobie prawdopodobnie bluzkę od Isabel Marant (Wydaje mi się, że góra została skrócona, gdyż ta bluzka byłaś kiedyś tuniką. No chyba, że Marie ma bluzkę i tunikę o tym samym wzorze :D) oraz buty od Chanel. A co do biżuterii - księżna ponownie założyła na szyję wisiorek przedstawiający pierwszą literę imienia jej dzieci. Na razie reszta stroju nie została zidentyfikowana.A już jutro 17 urodziny księcia Mikołaja - (prawdopodobnie) nowe oficjalne zdjęcia oraz specjalna notka na tę okazję. Również jutro będziecie mogli zagłosować na stylizacje września 2010 roku, które również znajdą się w urodzinowej notce. Potem będą tylko wyjścia Marie. To będzie pracowity koniec miesiąca !Źródło : royaldish.com

4 komentarze:

 1. Rodzinka dużo pozowała.Nawet nie wiem kiedy Athena tak wyrosła.I znów mama i córka mają podobne bluzki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sądzę, by skrócono bluzkę. Raczej ma i bluzkę i tunikę.
  Strój wydaje mi się zbyt mało elegancki jak na Księżną, która jest patronką tego wydarzenia. Mogłaby przecież ubrać sukienkę, spódniczkę, a szorty to niezbyt dobry pomysł.
  Szkoda, że Marie nie przybywa na sam początek festiwalu i go w jakiś sposób nie otwiera, bo taka wizyta to właściwie samo uczestnictwo i może przejść niezauważone.

  OdpowiedzUsuń
 3. Marie wyraźnie skróciła włosy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie widzieć rodzinkę w komplecie. Mała Athena rośnie jak na drożdżach. Ne mogę się na nią napatrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger