17.urodziny księcia Mikołaja - nowe oficjalne zdjęcia, biografia + więcej

Dziś swoje 17.urodziny obchodzi najstarszy syn księcia Joachima i hrabiny Alexandry, książę Mikołaj. Z tej okazji tradycyjnie, pojawiły się oficjalne zdjęcia z udziałem jubilata.


Źródło : http://kongehuset.dk/


Tak jak w przypadku Felixa, przygotowałam dla Was biografię pierworodnego syna Joachima i Alexandry.

Nikolai William Alexander Frederik, książę Danii i hrabia Monpezat, przyszedł na świat 28 sierpnia 1999 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Kopenhadze. Tam, gdzie zwykle rodzą się członkowie Duńskiej Rodziny Królewskiej. Dopiero po 4 dniach pobytu w szpitalu, razem z rodzicami udał się do domu.6 listopada 1999 roku przyjął sakrament chrztu. Nabożeństwo odbyło się w Kaplicy Zamku Fredensborg. Było celebrowane przez Królewskiego kapelana, Christiana Thodberga. Jego chrzestnymi zostali :


 • Książę Frederik z Danii, brat księcia Joachima
 • Książę Edward z Wielkiej Brytanii
 • Peter Steenstrup, przyjaciel Alexandry i Joachima
 • Nicola Baird, ciotka jego mamy
 • Camilla EastwoodPodano też dlaczego takie imiona otrzymał mały książę :

Nikolai - imię te wybrano, ponieważ spodobało się ówczesnej parze książęcej oraz na cześć ciotki jego mamy, Nicoli Baird, która została matką chrzestną księcia.

William - po pradziadku ze strony matki

Alexander - po jego mamie.

Frederik - po bracie jego taty, księcia Frederika, przyszłego króla Danii.


2000 rok

2001 rok


Pod koniec lipca 2002 roku na świat przyszedł jego młodszy brat, książę Felix. Jak mówił książę Joachim, Mikołaj na widok swojego nowo narodzonego braciszka, ucieszył się i bardzo go pokochał. Nie mógł się doczekać kiedy mały książę wróci z rodzicami do domu. To nastąpiło pięć dni po porodzie.


21 września 2004 roku przyjęto go do Krebs School. Tam, gdzie w dzieciństwie uczyli się jego ojciec oraz wujek. Krebs School jest prywatną szkołą, która znajduje się w Kopenhadze. Została ona utworzona 15 sierpnia 1872 roku przez Conrada CPJ Krebsa. Ukończył ją w 2014 roku.Lecz zanim ukończył gimnazjum, 18 maja 2013 roku, o godzinie 11:00 w Kaplicy Zamku Fredensborg miało miejsce oficjalna konfirmacja księcia (u nas to tak jakby Pierwsza Komunia Święta). Nabożeństwo udzielił biskup Erik Norman Svendsen.
Od sierpnia 2014 roku zaczął uczęszczać do Herlufsholm School - szkoły średniej z internatem znajdującej się w Naestved, 80 kilometrów oddaloną na południe od Kopenhagi. Została ona utworzona w 1565 roku jako szkoła z internatem dla ,,synów szlacheckich''.STO LAT MIKOŁAJ !!


*********************************************

Dziś również będziecie mieli okazję zagłosować na kolejną stylizację miesiąca - tym razem z września 2010 roku.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.


*********************************************

A najlepszą stylizacją sierpnia 2010 roku okazała się stylizacja nr.5 pokonując inne stylizacje 55 % głosów (10 osób z 18).


13 komentarzy:

 1. Wydaje mi się,że jest błąd- konfirmacja to nie komunia,lecz podobne do naszego bierzmowania.
  Dzięki za notatkę.Nikolai chodzi do bardzo prestiżowych i starych szkół z tradycjami,ale co jest na drugim oficjalnym zdjęciu z bratem (czyżby to papieros,czy oczy mnie mylą? )
  Marie pięknie ubierała się w wrześniu i trudno wybrać jedną najlepszą stylizację.Myślę,że wybiorę fioletowo -niebieską suknię,ale nie mogę też się oprzeć uroczej czwórce- spódniczce i sweterku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie papieros, ale wiadomo, że Nikolai popala, co mogliśmy zobaczyć na jednym ze zdjęć paparazzi jakiś czas temu.

   Usuń
  2. Ooo serio? A masz może to zdjęcie?

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. https://2.bp.blogspot.com/-rOAVeyXI96U/VvfCR-2GGeI/AAAAAAAA_PA/uUgh1fhy474m6QzHMdpnGANPc-iftwHgg/s600/Prince-Jochim-4.jpg

   Usuń
  5. Mówi się, że to nie był Mikołaja papieros, tylko Joachima, który poprosił syna, żeby go potrzymał. Ale wszystko jest możliwe ;).

   Usuń
 2. Naprawdę świetna notka! Zdjęcia są super, lecz wydaje mi się,że w tym roku opublikowali trochę mniej ale za to są bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna notka!
  Mam prośbę. Moglabys proszę powiedzieć mi ile wyjść miała Marie od stycznia tego roku?Bardzo mnie to ciekawi;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinno być: Frederik, po bracie jego taty, księciu Fredriku, przyszłym Królu Danii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książę Joachim ma szczęście do pięknych żon:)

  OdpowiedzUsuń
 6. 3,4,5 mnie urzekły. Z Mikołaja rosnie przystojniak.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger