Notka wakacyjna - Wakacje rodziny Marie i Joachima.

Dziś notka opisująca wakacje rodziny księcia Joachima sprzed kilku lat. W tej notce chcę Wam pokazać, gdzie przez ostatnie 8 lat udała się na wypoczynek rodzinka młodszego syna Królowej Małgorzaty II.Jak co roku Duńska Rodzina Królewska w lato zwykle przyjeżdża do Graasten na coroczną letnią sesję zdjęciową. Jednak nie wiadomo czy w tym roku para z dziećmi zaszczyci tą obecnością. W 2015 roku nie było ich i do tej pory nie znamy przyczyny ich nieobecności.


2008 rok

8 lipca 2008 roku pojawiły się zdjęcia świeżo upieczonego małżeństwa z księciem Mikołajem i księciem Felixem w ogrodach zamku Cayx - rezydencji księcia Henrika we Francji. Siedzieli przy stoliku i grali w karty.


Następnie wzięli udział w sesji zdjęciowej. ,,Chłopcy muszą tu bardzo często przyjeżdżać. Niech pokochają to miejsce tak jak my'' - powiedzieli Marie i Joachim.


,,Cieszymy się, że tutaj jesteśmy [...] Wszyscy jesteśmy zadowoleni z siebie'' - wyznała księżna Marie, która również wspomniała, że czuje się szczęśliwa będąc małżonką Joachima. ,,To był dla nas wielki dzień. Magiczny. Ten wyjazd jest tym o czym marzyliśmy. Wszystko poszło idealnie, nasi goście dobrze się bawili i były to niezapomniane dni''.

Marie i Joachim w tamtym roku nie byli obecni na letniej sesji zdjęciowej w Graasten.

2009 rok

Marie i Joachim ze swoim synkiem wybrali się na kilkudniowy wypoczynek do Francji, a konkretnie - do kraju Basków. Były to pierwsze wakacje małego księcia, który urodził się 4 maja.Te wakacje spędzili bardzo aktywnie. Prawie codziennie chodzili na długie spacery. Przebywali w domu babci Marie, która niestety nie była obecna na chrzcie Henrika ze względu na podeszły wiek.Baskonia, Kraj Basków – kraina historyczna na pograniczu Hiszpanii i Francji, położona nad Zatoką Biskajską, zamieszkana w znacznej części przez BaskówBaskonia składa się z siedmiu prowincji jak niżej, o tradycjach autonomicznych i określonych granicach pochodzących ze średniowiecza. Tradycyjnym celem baskijskich działaczy narodowych jest utworzenie niepodległego państwa składającego się ze wszystkich tych jednostek. - Wikipedia.Pod koniec lipca, para książęca z 2 miesięcznym księciem Henrikiem, Mikołajem, Felixem a także parą królewską, uczestniczyli na mini rejsie na pokładzie jachtu Dannebrog należącego do obecnie panującej monarchini.Z portu udali się do Graasten gdzie tam mieli spędzić miły czas z rodziną Joachima.

2010 rok

W tym roku para ponownie zabrała dzieci do Francji. Tym razem do Cahors - miasteczka, które znajduje się w południowej części kraju, lecz na noc zostawali w zamku Cayx.Na zdjęciach można było zobaczyć jak mały Henrik powoli zaczynał odkrywać świat...z wysoka. A mianowicie zaczął stawiać swoje pierwsze kroki.Cahors – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Midi-Pyrénées, w departamencie Lot. Jest siedziba władz departamentu. Według stanu ze stycznia 2003 roku zamieszkuje je 20 093 mieszkańców (wśród 3020 gmin regionu Midi-Pyrénées Cahors znajduje się na 10. miejscu pod względem liczby ludności, natomiast pod względem powierzchni na miejscu 54)  - Wikipedia.Razem z Mikołajem i Felixem zwiedzali miasteczko kupując różne rzeczy na targu.


Natomiast 28 lipca cała trójka, oprócz książąt, udała się do Graasten na coroczną letnią sesję zdjęciową z pozostałymi członkami Duńskiej Rodziny Królewskiej.


Kilka dni później, Duńska Rodzina Królewska miała okazję obejrzeć paradę zmiany warty.

2011 rok

W tamtym roku para książęca zrezygnowała z wyjazdu za granicę, wtedy nie było wiadomo dlaczego. 1 sierpnia odbyła się coroczna letnia sesja zdjęciowa z Duńską Rodziną Królewską.Kilka dni później okazało się, że to przez złe samopoczucie Marie nie odbyła się podróż do rodzinnego kraju księżnej. Wkrótce także ogłoszono drugą ciążę małżonki Joachima.
2012 rok

Do rodziny królewskiej dołączył kolejny członek rodziny - księżniczka Athena. 19 lipca pojawiły się zdjęcia ze spaceru pary książęcej i ich córeczki na terenie zamku Cayx we Francji.Ponownie rodzinka młodszego syna Królowej nie zaszczyciła obecnością w Graasten.Athena jaka urocza <32013 rok

Już w czerwcu para książęca postanowiła spędzić kilka dni tylko we dwoje więc zorganizowali kilkudniowy wyjazd do St.Tropez (we Francji oczywiście :D).4 lipca para książęca oraz ich dzieci zostali zauważeni na lotnisku w Nicei. Czyli to oznaczało, że ponownie zdecydowali się na wypoczynek we Francji.To zdjęcie jest urocze

Jak się okazało, towarzyszyli im także Mikołaj i Felix. Para książęca zaprosiła fotografów na teren posiadłości zamku Cayx, aby wykonać pamiątkowe zdjęcia wakacyjne.26 lipca rodzinka zjawiła się w Graasten gdzie tam spędzili kilka dni z rodzicami i rodziną brata Joachima. Wtedy ponownie zaczęły pojawiać się informacje na temat trzeciej ciąży księżnej. Plotki nie potwierdziły się.


2014 rok

Na początku lipca rodzina przybyła jak co roku do zamku Cayx znajdującego się w południowo-zachodniej Francji. Byli z nimi Mikołaj i Felix. Również została wykonana sesja zdjęciowa sześcioosobowej rodziny.

Pod koniec lipca odbyła się sesja w Graasten.W 2015 roku nie pojawiły się żadne informacje i zdjęcia z wakacji książęcej rodzinki.


Jak myślicie - w tym roku para książęca zdecyduje się na kolejny wyjazd do Francji czy może gdzie indziej? Czy może zostaną w Danii ze względu na bezpieczeństwo? Zapewne dowiemy się tego w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło : crownprincesseswatchers.blogspot.com, princessesblog76.blogspot.com

6 komentarzy:

 1. Myślę, że jest duża szansa, iż znów wybiorą Francję. Widać, że lubią spędzać tam czas.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie, w 2013 Marie była troszkę zaokrąglona, ale może po prostu trochę przytyła.
  Widzę, że bardzo często na miejsce odpoczynku wybierają Francję, ale mam nadzieję, że w tym roku będą uczestniczyć w sesji zdjęciowej w Grasten.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie pójdą do Francji,w końcu dzieci muszą poznawać także swą drugą ojczyznę.Mam nadzieję tylko,że pojawią się na sesji.
  Bardzo szczegółowa,świetna notatka.Twój styl pisania zmienił się na lepsze.Trzymaj tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Marie jest bardzo ładna .Mam pytanie poniewaz nie jestem w temacie czy Marie długo uczyła sie duńskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Język duński nie należy do łatwych języków, szczególnie w wymowie. Nie pojawiły się oficjalne informacje na ten temat, ale tak według mnie to na pewno kilka lat jej to zajęło :D.

   Usuń
 5. dzięki za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger