14.urodziny księcia Felixa - nowe zdjęcia + biografia

Dziś swoje 14.urodziny obchodzi drugi syn księcia Joachima, książę Felix. Pojawiło się zdjęcie braci w gazecie, ale na razie nie wiadomo jakiej.
Z okazji jego święta, Pałac Królewski także udostępnił kilka zdjęć z jubilatem w roli głównej.Zdjęcia wykonał królewski fotograf, Steen Brogaard. Na razie nie wiadomo gdzie wykonano sesję.


Z tej okazji też postanowiłam napisać biografię na temat księcia. Niestety będzie króciutka, gdyż w internecie jest mało informacji o nim.

Felix Henrik Valdemar Christian, książę Danii, hrabia Monpezat przyszedł na świat 22 lipca 2002 roku w Rigshospitalet - szpitalu, w którym zwykle rodzą się członkowie duńskiej rodziny królewskiej. Podczas spotkania z prasą, Joachim zażartował że dziecko być może otrzyma imię Ib lub Nebukadnesar.

Po pięciu dniach pobytu w szpitalu, dumni rodzice zaprezentowali swoją drugą pociechę światu. Towarzyszył im 2,5 letni Mikołaj, który został starszym bratem. W dniu 4 października również 2002 roku mały książę przystąpił do sakramentu chrztu, który odbył się w małej katedrze w Mogeltonder. Uroczystą mszę odprawił królewski kapelan, Christian Thodberg.

Jego rodzicami chrzestnymi zostali :
 • Martina Bent - ciocia ze strony Alexandry
 • Hrabia Christian Ahlefeldt - Laurvig
 • Oscar Davidsen Siesbye
 • Damian Sibley
 • Annick Boel
63.urodziny Królowej Małgorzaty, 2003 rok activphoto.photoshelter.com

Po chrzcie zaczęły pojawiać się pytania, dlaczego takie imiona wybrali dla swojego synka Alexandra i Joachim. Jak podają źródła :

Felix - imię, które bardzo spodobało się ówczesnej parze książęcej. Oznacza ,,szczęście i bogactwo''.

Henrik - imię nadane na cześć ojca Joachima, księcia Henrika

Valdemar - imię, które jest bardzo popularne w rodzinie królewskiej. Takie imię posiada m.in. książę Joachim i książę Christian.

Christian - imię, które również cieszy się sympatią w DRK. Zwykle nosili go królowie Danii, wyjątkiem było imię Frederik. Mówi się też, że mały książę otrzymał go na cześć chrzestnego, hrabiego Christiana Ahlefeldt-Laurviga.

www.theroyalforums.com

Książę, dzięki swojej mamie, ma nie tylko duńskie pochodzenie, ale też i chińskie. Hrabina Alexandra jest prawnuczką Mary Ho Li pochodzącej z prowincji Guangdong. W 2005 roku ogłoszono rozwód rodziców księcia. W oficjalnym oświadczeniu można było przeczytać, że para książęca rozstała się w zgodzie i razem nadal będą wychować synów tak, aby nie odczuli tego, że nie są już razem.


danishroyalwatchers.blogspot.com


30 kwietnia 2008 roku pojawiło się oficjalne oświadczenie. 

,,Jej Królewska Wysokość Królowa zadecydowała, że Jego Królewska Wysokość Książę Felix i Jego Królewska Wysokość Książę Joachim otrzymają tytuł hrabiego Monpezat. Jej Królewska Wysokość Księżna Mary oraz Jej Królewska Wysokość Księżna Marie również otrzymały tytuł hrabiny Monpezat''.


danishroyalwatchers.blogspot.com


3 marca 2007 roku mama książąt po raz drugi wyszła za mąż. Jej wybrankiem został Martin Jorgensen. Ślub kościelny odbył się w Oster Egende Church w miejscowości Fakse. Chłopcy zaakceptowali nowego partnera matki.

Natomiast 24 maja 2008 roku uczestniczyli w uroczystości zaślubin jego ojca z Marie Cavallier. Tak jak Martina, książęta zaakceptowali nową partnerkę ojca.

Co do edukacji, książę został zapisany do przedszkola, który znajduje się na terenie Royal Garrison Church w Kopenhadze. Obecnie uczęszcza do Krebs School, w której kiedyś uczyli się Frederik i Joachim.


tumbnation.com

Wszystkiego Najlepszego Felix !

P.S Zapraszam Was do poprzedniej notki z wakacji pary książęcej, która została zaktualizowana.

9 komentarzy:

 1. Ile lat ma Mikołaj i gdzie chodzi do szkoły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie ma 16 lat. Od 2014 roku uczęszcza do Herlufsholm School w Naestved.

   Usuń
  2. Wcześniej też uczęszczał do Krebs, jak wujek i tata.

   Usuń
  3. Tak. Obecnie do Krebs chodzi Felix :)

   Usuń
 2. widac że Marie ma świetny kontakt z dziecmi i bardzo je lubi

  OdpowiedzUsuń
 3. Marie ma świetny kontakt z dziećmi, oni też ją kochają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Felix wydaje się być bardziej podobny do ojca niż Mikołaj. Zdjęcia mają w sobie jakiś pomysł, ale np. 2 wygląda, jakby było nieostre...:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to Mikołaj staje się bardziej podobny do swojej mamy. Zauważyliście,że jak był mały to miał przez jakiś czas skośne oczy a teraz już nie?

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger