Kreacje księżnej Marie na chrzcinach.

Dzisiejsza notka będzie związana z księżną Marie i jej kreacjami na chrzcinach.26 lipca 2009 roku synek Marie i Joachima, mały Henrik Carl Joachim Alain przystąpił do sakramentu chrztu. Uroczystość odbyła się w kościele w Mogeltonder. Na to wydarzenie zaproszono aż 150 gości.

http://kongehuset.dk/


Mały Henrik podczas chrztu nie miał takiej samej szatki jak Christian i Isabella. Strój specjalnie dla małego księcia zaprojektował Henrik Hviid. Księżna oczarowała wszystkich białą sukienką z beżową koronką. Niestety nie wiadomo jakiego projektanta.

http://zimbio.com/


16 sierpnia 2009 roku w Kopenhadze odbył się chrzest Sofie Agnete Siesbye, której Marie została matką chrzestną. Mama Sofie, Britt jest najlepszą przyjaciółką księżnej. Marie zdecydowała się na koronkową, beżową sukienkę (niestety nie wiadomo jakiego projektanta),w której prezentowała się świetnie.

msn.dk

Natomiast tata dziewczynki został ojcem chrzestnym synka Marie i Joachima, więc można tak powiedzieć, że małżeństwo postanowiło się im ,,zrewanżować''. Następnie po mszy wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek do restauracji matki Britt, Idy Davidsen.

www.billedbladet.dk


18 października 2009 roku odbył się chrzest trzeciego dziecka Petera i Henriette Steenstrup, tym razem dziewczynki : Agathe Anne. Mają jeszcze dwóch starszych synów, który jeden z nich był paziem na ślubie Marie i Joachima.


Rodzice małej Agathe również są dobrymi znajomymi pary książęcej. Wtedy księżna Marie po raz drugi została matką chrzestną. Henriette jest również matką chrzestną księżniczki Ateny. Żona księcia założyła granatową sukienkę z krótkim rękawem od Miu Miu.

http://pl.tinypic.com/


14 kwietnia 2011 roku odbyły się kolejne chrzciny w Duńskiej Rodzinie Królewskiej. Dzieci księżnej Mary i księcia Frederika, książę Vincent i księżniczka Josephine zostały ochrzczone w kościele Holmen.

http://princessesblog76.blogspot.com/


Księżna Marie została chrzestną księżniczki Josephine. Na tę okazję zdecydowała się na szary płaszczyk, toczek w tym samym kolorze,beżowe szpilki i niezidentyfikowaną sukienkę w kolorze ciemno czerwonym.

http://kongehuset.dk/


16 października 2011 roku odbył się chrzest synka Caroline Fleming, Mikołaja. Mama chłopczyka jest bliską znajomą księżnej. Po nabożeństwie rozpoczęło się przyjęcie w zamku Valdemar należącej do pani Fleming.

http://www.billedbladet.dk/


Wtedy księżna była w drugiej ciąży z księżniczką Ateną. Na tę okazję zdecydowała się na ten sam płaszczyk,co miała go na sobie podczas chrztu Vincenta i Josephine.

http://www.billedbladet.dk/


W dniu 20 maja 2012 roku, drugie dziecko książęcej pary czyli księżniczka Atena Małgorzata Franciszka Maria została ochrzczona w kościele w Mogeltonder, tak jak kilka lat temu jej starszy brat Henrik.

http://kongehuset.dk/


Księżna miała na sobie sukienkę w kolorze pudrowego różu od Valentino. Do tego dobrała szpilki w tym samym kolorze.

http://kongehuset.dk/


Która stylizacja Marie najbardziej Wam się spodobała? Piszcie w komentarzach. Z chęcią poznam Wasze opinie.

5 komentarzy:

 1. Marie jak się postara wygląda uroczo.Na każdym chrzcie prezentowała się bardzo dobrze,ale najpiękniejsza była na chrzcie synka,wyglądała dziewczęco i delikatnie, najlepiej jej w koronkach. Zwróciłam też uwagę na płaszczyk z chrzcin bliźniaków,była wtedy bardzo elegancka.
  Kolejna świetna notatka, fajnie,że przypomniałaś te wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marie świetnie wygląda w tym płaszczyku z chrzcin bliźniąt. Na chrzcinach Atheny i Henrika też całkiem ładnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylizacja z chrzcin Atheny najlepsza.
  Przypadła mi również stylizacja z chrztu bliźniąt.

  Jochamin powinien zmienić krawca, bo na chrzcie swojej córki miał nie tylko za długie spodnie, ale i marynarkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta z chrzcin Atheny zdecydowanie najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Księżna Marie Blog , Blogger